Litoměřičtí zastupitelé podpořili převedení nemocnice na kraj

Litoměřickou nemocnici převezme za cenu zjištěnou znaleckým posudkem Ústecký kraj, respektive Krajská zdravotní (KZ), která spravuje několik nemocnic na severu Čech. Schválili to litoměřičtí zastupitelé.

Posudek by mohl být podle místostarosty Karla Krejzy (ODS) hotov do poloviny dubna. Město rovněž souhlasí s bezúplatným převodem nemovitostí nemocnice na kraj. V obou případech bylo pro 21 zastupitelů, proti nebyl nikdo a zdrželi se dva zastupitelé.

Krajští i městští zastupitelé už loni v prosinci podpořili memorandum, podle něhož bude litoměřická nemocnice začleněna do páteřní sítě krajských nemocnic. Litoměřice o změně vlastníka zdravotnického zařízení uvažují delší dobu. Důvodem je podle vedení města nutnost investovat do zařízení, která je spádové pro 150.000 pacientů.

Z uvedeného memoranda mimo jiné vyplývá, že litoměřickou nemocnici nebude smět Ústecký kraj po koupi od města sám na nikoho převést. „Schválíme nejdříve záměr bezúplatného převodu na Ústecký kraj s nějakou desetiletou blokací na zcizení, aby to kraj nemohl dál prodat, a s předkupním právem pro Litoměřice,“ řekl dnes novinářům před zasedáním zastupitelstva litoměřický místostarosta Krejza. Doplnil, že nejvíc bude převod brzdit vypracování znaleckého posudku. „Mohl by být hotov kolem 10. dubna,“ uvedl. Kvůli vypracování posudku se pravděpodobně posune i samotný převod nemocnice, je plánován na polovinu roku.

K budoucnosti nemocnice se v Litoměřicích uskutečnilo v listopadu referendum, v němž se hlasující vyslovili proti prodeji nemocnice soukromému subjektu.

ČTK

25.9.2020
Před budovou mostecké knihovny se v úterý 22. září večer konala demonstrace za záchranu mostecké...
24.9.2020
Referendum k uvažované stavbě obchodního centra v městském obvodu Střekov v Ústí nad Labem je...
23.9.2020
Lounské muzeum uspořádalo výstavu na počest stoletého výročí Loutkového divadla v Lounech, nejstaršího v republice....
22.9.2020
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
Reklama