Nemocnice v Roudnici má nového ředitele, majitel jedná s Pentou

Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem má nového ředitele. Stal se jím manažer David Soukup. Nahradil Tomáše Krajníka, který na začátku listopadu nemocnici po šesti letech opustil. Informovala o tom nemocnice na svém webu. Stoprocentním vlastníkem zařízení se z rozhodnutí soudu stal Jakub Zavoral, s nímž jedná o převzetí skupina Penta Hospitals.

Úkolem nového ředitele má být personální stabilizace zejména na chirurgii a dětském oddělení. „Pana Davida Soukupa znám řadu let, kdy jsem měl možnost osobně sledovat jeho výborné výsledky s řízením nemocnic v Karlovarském kraji. Je to zkušený manažer a jeho úkol bude zajistit běžný provoz nemocnice, ale i připravit její další rozvoj,“ uvedl Zavoral.

Se zaměstnanci se nový ředitel sešel tento týden. „Nechystám žádnou revoluci, chci, aby nemocnice fungovala a poskytovala kvalitní zdravotní péči stejně jako dosud. Mou politikou je maximální otevřenost vůči zaměstnancům, jejichž práce v nemocnici si velmi vážím. O svých krocích je chci pravidelně informovat,“ uvedl Soukup.

Mezi dvěma původními majiteli zařízení, Jakubem Zavoralem a Josefem Krajníkem, se několik let vedl soudní spor o vlastnictví. V roce 2011 uzavřel Josef Krajník opční smlouvu, podle které měl do čtyř let prodat svůj padesátiprocentní podíl druhému majiteli nemocnice s polovičním podílem, Zavoralovi. O tom, že vlastníkem nemocnice je Zavoral, nedávno pravomocně rozhodl soud. Předchozí ředitel nemocnice Tomáš Krajník je synem Josefa Krajníka.

Zavoral je podle informace na webu stoprocentním vlastníkem Podřipské nemocnice od minulého týdne, kdy na základě opční smlouvy odkoupil 50 procent od Josefa Krajníka. Skupina Penta Hospitals jedná se Zavoralem o možném převzetí nemocnice. Mluvčí Penta Hospitals Lenka Holá dnes ČTK řekla, že jednání intenzivně pokračují.

ČTK

30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
24.6.2020
V Litoměřicích v Mezibraní bude květinový park. V současné době je v prostoru o rozloze...
24.6.2020
V tomto měsíci si připomínáme dvousté výročí narození Václava Kratochvíla, regionálního politika a organizátora veřejného...
23.6.2020
Zemědělci na severu Čech očekávají kvůli suchu propad sklizně ozimých obilovin. Zatímco intenzivní srážky v...
17.6.2020
Na Litoměřicku potvrdily laboratorní testy tularemii u uhynulého zajíce. Nebezpečná nemoc je přenosná na člověka....
12.6.2020
Až dnešní školou povinné děti budou po vysoké škole zakládat rodiny, může je v rodných...
12.6.2020
První český kolesový parník byl spuštěn na vodu 1. května 1841 v pražském Karlíně. Tímto...
12.6.2020
Pavel Mára: Site specific. To je název výstavy jednoho z nejzajímavějších současných českých fotografů, instalované...
4.6.2020
Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál mírně vzrostly,...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
Reklama