Výstaviště Zahrada Čech zůstane prázdné i v květnu. Připravují zahrádkářský veletrh na září

Litoměřické výstaviště Zahrada Čech zůstane prázdné i v květnu. Pro některé akce se hledají náhradní termíny, jiné se ruší. Společnosti Zahrada Čech schválilo město, které je padesátiprocentním vlastníkem, provozní dotaci. Termín nejbližší akce bude znám až na základě nařízení vlády ohledně opatření proti koronaviru. Podzimní zahrádkářský veletrh Zahrada Čech se připravuje. Řekla to ředitelka společnosti Michaela Mokrá.

Kvůli vládním opatřením k zamezení šíření nového typu koronaviru je výstaviště zatím zavřené. V areálu se uskutečnilo jen testování obyvatel města na covid-19 pro studii kolektivní imunity. „Zrušena byla celá jarní sezona, kterou jsme půl roku předem připravovali. Do její marketingové kampaně jsme již dali statisíce korun,“ uvedla Mokrá.

Společnost Zahrada Čech dostane od města mimořádnou podporu ve výši devíti milionů korun. Zároveň jí bude prominut poplatek za nájem areálu vlastněného městem. Rozhodli o tom litoměřičtí zastupitelé. „Díky pomoci města nebudeme muset činit žádné další kroky, tedy propouštět, bez zaměstnanců už bychom provoz neobnovili,“ uvedla Mokrá.

Na výstavišti se v květnu neuskuteční mimo jiné mezinárodní výstava psů, hledá se náhradní termín. Konat se nebude autosalon. Hasičské slavnosti plánované na červen se přesouvají na příští rok, zrušeno je setkání u pomníku Přemysla Oráče.

Mohl restartovat cestovní ruch. Festival ve Varech letos nebude

Připravovat se už začal podzimní zahrádkářský veletrh Zahrada Čech, který je v plánu od 11. září. „S provozní dotací od města vydržíme tak do srpna, myslím si, že pak by mělo výstaviště začít žít vlastním životem a být co nejvíce soběstačné,“ uvedla Mokrá. Na podzimní výstavu věnovanou zahrádkářům, kutilům, zahradníkům, chatařům a chalupářům každoročně přijede 80 000 až 90 000 návštěvníků.

vera/čtk

Dnes, 07:44
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
26.6.2020
Chomutov možná přijde o víc než 30 milionů korun, část nesplacené půjčky a dotace poskytnuté...
25.6.2020
V Děčíně se dnes nečekaně rozpadlo vedení města. Zastupitelé odvolali pět radních včetně primátora Jaroslava...
24.6.2020
V Litoměřicích v Mezibraní bude květinový park. V současné době je v prostoru o rozloze...
23.6.2020
Zemědělci na severu Čech očekávají kvůli suchu propad sklizně ozimých obilovin. Zatímco intenzivní srážky v...
23.6.2020
Při kontrole prodejny smíšeného zboží na Děčínsku objevili celníci 30 květináčů se vzrostlými rostlinami konopí,...
Reklama