Co můžete najít v lese. Muž na Lounsku objevil 52 min, granáty a další munici

Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně a munici. Policie po ohledání míst našla 52 dělostřeleckých min, ruční granáty, tři kilogramy pěchotní munice a asi sedmdesát kilo malorážové munice. Vše bylo následně převezeno k likvidaci.

V neděli 24. května našel muž u Jestřábího vrchu v obci Běsno granát a další munici. „Muž policistům sdělil, že v lese pomocí detektoru kovů objevil nejspíš ruční granát a podle přístroje jsou v okolí zakopané i další kovové předměty,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že policie po zajištění místa zavolala pyrotechniky. Ti nález ohledali, vyhodnotili a provedli průzkum v okolí nálezu munice. V něm pokračovali do večera a zajistili 52 dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Ten přímo na místě zneškodnili, stejně jako jednu z min. Zbylou munici odvezli k likvidaci.

Začátkem měsíce přivolal policisty k obdobnému nálezu stejný oznamovatel, tedy muž z Rakovníka. I tehdy objevil v lese předmět podobající se granátu a malorážovou munici. Přivolaní pyrotechnici předmět identifikovali opět jako ruční granát a v prohlídce místa nálezu a okolí pokračovali do večerních hodin a také celý následující den. „Výsledkem jejich práce bylo zajištění desítek dělostřeleckých min, několika ručních granátů, tří kilogramů pěchotní munice a přibližně sedmdesáti kilogramů malorážové munice,“ řekla mluvčí a dodala, že nález byl zlikvidován.

Novinka pro turisty. Z Litoměřic bude jezdit turistická vlaková linka do Chotiměře

Policisté radí, aby se v případě nálezu předmětu připomínajícího munici předmětu nikdo nedotýkal a aby byla ihned informována policie. Podle možností a okolností je vhodné do příjezdu policie také zajistit, aby se k předmětu nepřiblížila žádná osoba.

vera/čtk

7.7.2020
Zbečno na Rakovnicku buduje kanalizaci, chystá i vodovodní přivaděč do části Újezd. Obec se dlouhodobě...
3.7.2020
Rakovník nechá opravit zeď u kostela sv. Bartoloměje, která je ve špatném technickém stavu. Kostel...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
25.6.2020
S absencí výletů a větší izolací od okolí budou muset počítat děti, které se letos...
9.6.2020
Společnost Heineken, která provozuje Pivovar Krušovice, dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 120...
24.5.2020
Spolek Arnika v Rakovníku předal ocenění za vítězství v anketě Alej roku 2019, kterou se...
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
14.5.2020
Několik zdánlivě neslučitelných věcí a osob si je blíže, než si kdokoliv z nás může...
26.4.2020
Rakovník kvůli úspoře peněz odloží některé plánované investice. Rozpočtová rezerva tímto způsobem vzroste o 14...
20.4.2020
Rakovník kvůli úspoře peněz odloží některé plánované investice. Rozpočtová rezerva tímto způsobem vzroste o 14...
Reklama