Co můžete najít v lese. Muž na Lounsku objevil 52 min, granáty a další munici

Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně a munici. Policie po ohledání míst našla 52 dělostřeleckých min, ruční granáty, tři kilogramy pěchotní munice a asi sedmdesát kilo malorážové munice. Vše bylo následně převezeno k likvidaci.

V neděli 24. května našel muž u Jestřábího vrchu v obci Běsno granát a další munici. „Muž policistům sdělil, že v lese pomocí detektoru kovů objevil nejspíš ruční granát a podle přístroje jsou v okolí zakopané i další kovové předměty,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že policie po zajištění místa zavolala pyrotechniky. Ti nález ohledali, vyhodnotili a provedli průzkum v okolí nálezu munice. V něm pokračovali do večera a zajistili 52 dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Ten přímo na místě zneškodnili, stejně jako jednu z min. Zbylou munici odvezli k likvidaci.

Začátkem měsíce přivolal policisty k obdobnému nálezu stejný oznamovatel, tedy muž z Rakovníka. I tehdy objevil v lese předmět podobající se granátu a malorážovou munici. Přivolaní pyrotechnici předmět identifikovali opět jako ruční granát a v prohlídce místa nálezu a okolí pokračovali do večerních hodin a také celý následující den. „Výsledkem jejich práce bylo zajištění desítek dělostřeleckých min, několika ručních granátů, tří kilogramů pěchotní munice a přibližně sedmdesáti kilogramů malorážové munice,“ řekla mluvčí a dodala, že nález byl zlikvidován.

Novinka pro turisty. Z Litoměřic bude jezdit turistická vlaková linka do Chotiměře

Policisté radí, aby se v případě nálezu předmětu připomínajícího munici předmětu nikdo nedotýkal a aby byla ihned informována policie. Podle možností a okolností je vhodné do příjezdu policie také zajistit, aby se k předmětu nepřiblížila žádná osoba.

vera/čtk

10.5.2021
Rakovničtí kriminalisté objasnili případ přisvojené historické hasičské koňské stříkačky tovární značky R. A. Smekal Praha-Smíchov,...
20.4.2021
V podkroví rakovnické 1. základní školy mají vzniknout nové odborné učebny, náklady podle odhadů přesáhnou...
8.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.4.2021
Vyhlídka Paraplíčko stojí v srdci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko nad soutokem Rakovnického potoka a řeky...
30.3.2021
V programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón byla městu Rakovník rozhodnutím ministerstva...
25.3.2021
Rakovník letos chystá řadu oprav škol, většinu v létě, mezi největšími investicemi bude například rozsáhlá...
3.3.2021
V trase budoucí dálnice D6 na obchvatu Krupé začal záchranný archeologický výzkum. V prvních dvou...
27.2.2021
V západní, zděné části budou nové provozní prostory, pohodlné schody, výtah, šatna a pokladna, v...
25.2.2021
Nejste-li vrcholovým sportovcem s pálkou a míčkem, tak si oficiálně už dlouhý čas nezahrajete o...
5.2.2021
Občanům tento konferenční systém nabízí rychlý způsob komunikace. Přes systém POL POINT mohou učinit jakékoliv...
5.2.2021
V letošním roce nabízí vedení města svým občanům novou možnost, jak osobně ovlivnit jeho rozvoj....
Reklama