Louny vybírají šéfa plavecké haly. Bude jím zřejmě manželka Jandova spolužáka z práv

louny

Rada města Loun vybírá ředitele příspěvkové organizace Lounské správy plaveckých areálů. Výběr ale provází netransparentnost. A pochybnost, zda nezvítězí předem jasný kandidát, navíc s vazbou na starostu. Výběrové řízení bylo zrušeno a vypsáno znovu s nižšími požadavky na dosažené vzdělání.

Louny staví novou plaveckou halu. Kdo ji bude řídit, je předmětem už druhého výběrového řízení. Do prvního konkurzu na ředitele plaveckých areálů se přihlásilo 12 uchazečů, z nichž většina nesplňovala požadované vysokoškolské vzdělání. Rada města první výběrové řízení zrušila a vypsala jej znovu s nižšími nároky na vzdělání uchazeče. „Požadované předpoklady: úplné střední vzdělání s maturitou s praxí v oboru,“ uvádí se v požadavcích znovu vypsaného konkurzu na post manažera sportovního zařízení.

Nejdražší kluziště v ČR je v Lounech. Stálo téměř 9 milionů a nachází se před divadlem

Takové snižování nároků může být odůvodnitelné v případě, že se při prvně vypsaném konkurzu nepřihlásí žádný z uchazečů odpovídající profilem vypsané pozici. V opačném případě vzniká podezření, že se podmínky výběrového řízení upravily záměrně tak, aby vyhovovaly konkrétnímu uchazeči, o kterém je rozhodnuto ještě dříve, než zasedla hodnotící komise. Navíc byla podle informací redakce do konkurzu vypsaného podruhé vybrána většina uchazečů z předešlého konkurzu.

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

„Je to černota. Jsme ale vázáni mlčenlivostí, a proto nemůžu o průběhu ani výsledcích nic říct,“ uvedl nejprve stroze pro Náš REGION zdroj, člen hodnotící komise. Její složení tvoří starosta Pavel Janda (TOP 09), místostarosta Milan Rychtařík (ANO), radní Jan Kerner (ODS), Radovan Šabata (USZ), vedoucí odboru školství Jovanka Zuzková, vedoucí odboru majetku Blanka Sunkovská, šéf lounských sportovišť Radek Příhoda, zastupitel Miloš Chovanec (KSČM), Jan Žalud (SZ) a jedna úřednice.

I v noci mají silničáři pracovat na úseku dálnice D7 u Panenského Týnce

Pod podmínkou anonymity nicméně zdroj popsal svůj dojem. „Žhavou favoritkou je manželka starostova kamaráda ze studií práv. Šabatův kůň Beckert neprošel. Je mi z toho zle. To, co Janda kritizoval, když voličům sliboval Lepší Louny, teď předvádí čile dál,“ utrousil na adresu starosty jeden z členů hodnotící komise.

Podle informací redakce je mezi vážnými kandidáty na vítězství Andrea Kuďousková, která prvním výběrovým řízením neprošla kvůli absenci vysokoškolského vzdělání. Kuďousková je přitom manželkou lounského advokáta Jiřího Kuďouska, který je spolužákem starosty Pavla Jandy z právnické fakulty.

S Kuďouskovou se ještě před zahájením výběrového řízení sešel šéf lounských sportovišť Radek Příhoda. „Jako ředitel Lounské správy sportovních areálů jsem se sešel s každým účastníkem výběrového řízení, který o to projevil zájem,“ potvrdil.

Náš REGION dal starostovi prostor se vyjádřit. Nevyužil toho.

Jedny dotuje, druhé by rušil. Děčínský primátor Hrouda z ANO dělá rozdíly mezi hasiči

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

louny

Náš REGION ochránil majetek Loun. Radní od prodeje i pronájmu pozemku firmě „za hubičku“ ustoupili

 

(mim)

Včera, 08:57
Červnové deště nespasily zemědělce na severu Čech. Kvůli suchu očekávají propad sklizně ozimových obilovin. Nejpostiženějšími...
4.7.2020
Ještě před začátkem letních prázdnin mohou lidé využívat na území města Ústí nad Labem nové...
3.7.2020
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
2.7.2020
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
2.7.2020
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
2.7.2020
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
Reklama