Připravte se na obousměrné objížďky. Začnou práce na dálnici D7 na Lounsku

Řidiči pojedou kvůli výstavbě dálnice D7 u Panenského Týnce na Lounsku po objížďce. Vede po přilehlé silnici. Objížďka potrvá až do zprovoznění dálničního úseku na podzim 2021. Změna v dopravě nastane v noci z dneška na čtvrtek 21. května. Dnes o tom informoval Jan Studecký, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavby.

Stavaři začnou budovat levý dálniční pás, z dvoupruhové silnice se tak stane čtyřpruhová. Od Prahy až po křižovatku za kostelem sv. Blažeje bude doprava svedena na objízdnou trasu po vedlejší komunikaci. „Zde byly provedeny šířkové úpravy a opravy povrchu vozovky, aby komunikace byla vyhovující i pro kamionovou dopravu,“ uvedl mluvčí.

V navazujícím úseku až po sjezd k čerpací stanici bude doprava vedena po stávající silnici I/7 s omezením ze tří jízdních pruhů na dva. Od čerpací stanice až po začátek již provozované D7 (obchvat Sulce) bude doprava opět svedena mimo silnici I/7. Objížďky budou obousměrné.

Stavba obchvatu Panenského Týnce začala loni v září. Celková délka trasy je 3 500 metrů. Projekt počítá s mimoúrovňovou křižovatkou, třemi mosty a protihlukovými stěnami. Náklady jsou 685 milionů korun bez DPH.

Praha chystá dopravní změny na Smetanově nábřeží. Vznikne zde nový veřejný prostor

U Panenského Týnce se stala řada tragických nehod, v roce 2009 při jedné z nich zemřelo osm lidí. Stavba je součástí prací, díky nimž se z původně dvoupruhové silnice I/7 stává postupně čtyřproudá dálnice D7, která spojuje Prahu s Chomutovem a Německem. Jedním z nejdůležitějších důvodů přestavby je podle ŘSD zajištění dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt a zejména strategické zóny Triangle u Žatce.

Hotová je čtyřproudá komunikace z Prahy do Slaného. Po celé čtyřproudé silnici se řidiči projedou v roce 2024, pokud nenastanou nějaké komplikace.

vera/čtk

Včera, 15:59
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
28.7.2020
Zemědělci v Ústeckém kraji považují stav hrabošů za kritický. Na jednom hektaru pole je i...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
27.7.2020
V Ústí nad Labem končí generální oprava železničního mostu přes Labe. Kromě pilířů se dotkla...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
Reklama