Za areál lounské vagonky zájemce nabídl 751 milionů korun

Traťová strojní společnost (TSS) nabídla ve výběrovém řízení za areál zkrachovalé společnosti Heavy Machinery Services (HMS) v Lounech 750,750 milionu korun. Insolvenční správkyně Petra Hýsková nyní koordinuje postup převzetí zpeněženého majetku, konkurz považuje za úspěšný. Vyplývá to ze zprávy soudu.

Areál si v současnosti pronajímá firma DAKO-CZ, kterou většinově vlastní společnost Czechoslovak Group. Do výběrového řízení se také přihlásila, stejně jako další čtyři subjekty. Tři firmy nakonec předložily nabídku k odkupu areálu HMS, která dluží přes 3,3 miliardy korun. Zvítězila nabídka s nejvyšší cenou.

Výsledek výběrového řízení dokazuje podle insolvenční správkyně jeho transparentnost. Oprávnění věřitelé obdrží na uspokojení svých pohledávek podle insolvenční správkyně mnohem vyšší částku, než s jakou v průběhu řízení počítali. „V rámci takto velkých řízení by se mohlo dokonce jednat o jeden z nejúspěšnějších konkurzů s vysokou mírou uspokojení pohledávek nezajištěných věřitelů. Nelze přitom také opomenout, že rovněž zaměstnanci, kteří žili řadu let v nejistotě, mohou nyní vyhlížet lepší časy,“ uvedla insolvenční správkyně ve zprávě zaslané soudu na vědomí.

Heavy Machinery Service (HMS) v minulosti pronajímala areál společnosti Legios Loco. Insolvenční správkyně dala Legiosu v červnu výpověď a areál uzavřela, kvůli tomu tam zasahovala policie. Hýsková poté areál pronajala výrobci brzdových systémů pro kolejová vozidla DAKO-CZ. V listopadu bylo vyhlášeno výběrové řízení na nového majitele areálu. Podnikatel František Savov, který je obviněn v kauze rozsáhlých daňových podvodů a žije v Londýně, v prosinci v rozhovoru pro DVTV řekl, že mezi firmami, které v Česku vlastní, je i Legios Loco.

Výrobce vagonů HMS, dříve známý jako Legios, je v úpadku od února 2014. HMS má sídlo v Českých Velenicích na Jindřichohradecku. Krajský soud opakovaně zamítl reorganizaci firmy HMS a v červnu prohlásil konkurz na její majetek.

Legios Loco je od poloviny července také v insolvenci, insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Zdůvodnila jej tím, že insolvenční správkyně HMS Petra Hýsková paralyzovala činnost Legiosu v areálu, odkud firmu a její zaměstnance vykázala a pronajala prostor DAKO-CZ.

Podle Krajského soudu v Českých Budějovicích se řídicí struktura HMS prolíná s vedením společnosti Legios Loco.

čtk

Hnutí Severočeši povede do voleb v Ústeckém kraji starosta Dubí

Včera, 17:56
Zoologickou zahradu v Děčíně navštívilo v loňském roce 134.295 lidí, nejvíce v její sedmdesátileté historii....
18.1.2020
Mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou našli v pondělí lidé pohozená těla pěti labutí s vyříznutými...
18.1.2020
V průmyslové zóně Triangle vznikne parkoviště pro kamiony. Postavit ho plánuje Ústecký kraj, který strategickou...
17.1.2020
Pro ropovod z Litvínova k hranicím s Německem je v územní rezervě Ústeckého kraje vymezena...
17.1.2020
Sedm základních a pět mateřských škol v Ústí nad Labem se může zapojit do výzvy...
16.1.2020
Lužická nemocnice v Rumburku se bude prodávat bez dluhů, uvedla insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová...
16.1.2020
Hokejisté Přerova v úterý vyhráli v předehrávce 12. kola nadstavby první ligy o pořadí v...
16.1.2020
V Teplicích přibude další obchodní centrum. Krajský úřad dospěl k závěru, že stavba nemá významný...
16.1.2020
Na rozšíření obchvatu Loun na silnici D7 se začne pracovat v první polovině letošního roku....
15.1.2020
V ústecké zoologické zahradě uhynulo mládě tučňáka brýlového. Rodiče se o něj přestali starat. Prvorozenému...
Reklama