Za areál lounské vagonky zájemce nabídl 751 milionů korun

Traťová strojní společnost (TSS) nabídla ve výběrovém řízení za areál zkrachovalé společnosti Heavy Machinery Services (HMS) v Lounech 750,750 milionu korun. Insolvenční správkyně Petra Hýsková nyní koordinuje postup převzetí zpeněženého majetku, konkurz považuje za úspěšný. Vyplývá to ze zprávy soudu.

Areál si v současnosti pronajímá firma DAKO-CZ, kterou většinově vlastní společnost Czechoslovak Group. Do výběrového řízení se také přihlásila, stejně jako další čtyři subjekty. Tři firmy nakonec předložily nabídku k odkupu areálu HMS, která dluží přes 3,3 miliardy korun. Zvítězila nabídka s nejvyšší cenou.

Výsledek výběrového řízení dokazuje podle insolvenční správkyně jeho transparentnost. Oprávnění věřitelé obdrží na uspokojení svých pohledávek podle insolvenční správkyně mnohem vyšší částku, než s jakou v průběhu řízení počítali. „V rámci takto velkých řízení by se mohlo dokonce jednat o jeden z nejúspěšnějších konkurzů s vysokou mírou uspokojení pohledávek nezajištěných věřitelů. Nelze přitom také opomenout, že rovněž zaměstnanci, kteří žili řadu let v nejistotě, mohou nyní vyhlížet lepší časy,“ uvedla insolvenční správkyně ve zprávě zaslané soudu na vědomí.

Heavy Machinery Service (HMS) v minulosti pronajímala areál společnosti Legios Loco. Insolvenční správkyně dala Legiosu v červnu výpověď a areál uzavřela, kvůli tomu tam zasahovala policie. Hýsková poté areál pronajala výrobci brzdových systémů pro kolejová vozidla DAKO-CZ. V listopadu bylo vyhlášeno výběrové řízení na nového majitele areálu. Podnikatel František Savov, který je obviněn v kauze rozsáhlých daňových podvodů a žije v Londýně, v prosinci v rozhovoru pro DVTV řekl, že mezi firmami, které v Česku vlastní, je i Legios Loco.

Výrobce vagonů HMS, dříve známý jako Legios, je v úpadku od února 2014. HMS má sídlo v Českých Velenicích na Jindřichohradecku. Krajský soud opakovaně zamítl reorganizaci firmy HMS a v červnu prohlásil konkurz na její majetek.

Legios Loco je od poloviny července také v insolvenci, insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Zdůvodnila jej tím, že insolvenční správkyně HMS Petra Hýsková paralyzovala činnost Legiosu v areálu, odkud firmu a její zaměstnance vykázala a pronajala prostor DAKO-CZ.

Podle Krajského soudu v Českých Budějovicích se řídicí struktura HMS prolíná s vedením společnosti Legios Loco.

čtk

Hnutí Severočeši povede do voleb v Ústeckém kraji starosta Dubí

Dnes, 11:54
Velká cena Ústí nad Labem v boxu se letos neuskuteční. Pořadatelé se tradiční turnaj rozhodli...
Včera, 18:13
V Ústeckém kraji se otevřely v některých městech domácí potřeby Orion. Vláda o otevření prodejen...
Včera, 12:03
Po dvouleté přestávce se v chomutovském zooparku narodilo mládě velblouda dvouhrbého. Samička jménem Nessie přišla...
Netopýr_ilustrační obrázek
2.4.2020
Rada Ústeckého kraje navrhla zastupitelstvu, které je naplánované na 20. dubna, pozastavit rozdělování některých dotací.
1.4.2020
Městská policie v Mostě přešla od preventivního upozorňování na nutnost nosit roušku na veřejnosti k...
zámecký park_ilustrační obrázek
1.4.2020
Památky v Ústeckém kraji zejí prázdnotou. Lidé mohou pouze do parků v okolí zámků.
31.3.2020
Pracovnice domova pro seniory v České Kamenici na Děčínsku se rozhodly zůstat do 15. dubna...
Ilustrační foto.
29.3.2020
Kdo se vinou nouzového stavu dostane do finanční tísně, může zažádat o bezúročnou půjčku. Takovou...
29.3.2020
Desítky šiček šijí v Litoměřicích roušky pro Prahu a pražský dopravní podnik. Hlavní město tím...
29.3.2020
Zemědělcům na Litoměřicku budou v době sklizně, pokud se plodiny urodí, chybět zahraniční brigádníci především...
Reklama