Celkem dvě desítky úředníků plzeňského magistrátu se opět zapojily do pomoci krajské hygieně. Navazují tak na výbornou spolupráci města a hygieniků z loňska. Jedná se o pracovníky různých odborů, kteří obvolávají kontakty osob s nákazou covidem -19. Denně pomohou s trasováním několika desítek pozitivních osob, a to nejen z okresu Plzně-město, ale z celého Plzeňského kraje.
V současné vlně pomoci hygieně úředníci oslovili již přes tisíc osob. Pracovníci magistrátu tak posílili od 22. listopadu skupinu devíti strážníků a dvou občanských zaměstnanců z řad Městské policie Plzeň.
„Město Plzeň se snaží být po celou dobu pandemie nápomocno jak samotným občanům, tak i ostatním organizacím ve veřejné správě. Jsem proto velmi rád, že se podařilo zorganizovat druhé kolo pomoci Krajské hygienické stanici Plzeňského kraje, která je pod neustálým tlakem. Město díky svým úředníkům nabídlo pomoc v takovém rozsahu, který jistě není zanedbatelný a umožní pracovníkům hygieny věnovat se další potřebné práci. Určitě je to z hlediska spolupráce a zvládnutí epidemické situace v našem kraji krok správným směrem,“ uvedl radní Martin Zrzavecký.
„Trasování bude probíhat do čtvrtka 23. prosince. Po sváteční pauze budou kolegové pokračovat v činnosti dále do konce letošního roku. Vzhledem k současné epidemiologické situaci lze očekávat, že magistrátní úředníci budou zajišťovat pomoc krajské hygienické stanici také v průběhu ledna 2022 ,“ dodává Aleš Průša, vedoucí Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení.
Již podruhé se do trasování zapojila úřednice Zuzana Lášková z Kanceláře primátora Magistrátu města Plzně: „Chtěla jsem být nápomocná v boji s pandemií koronaviru. Pomoc hygieně byla jednou z možností. Trasuji už podruhé, vloni jsem se zapojila od zimy až do jara, nyní od konce listopadu. V drtivé většině případů jsou lidé milí, chápaví. Bohužel v současnosti je pro nás velmi nepříjemné lidem vystavovat karanténu či izolaci přes vánoční svátky. V pracovní dny obvolám šest až deset lidí. Občas se při hovoru vytvoří tak milá atmosféra, že si začneme povídat nad rámec povinných kolonek. To pak většinou končí vtipnými rodinnými historkami, nebo stěžováním si na jednotlivé členy domácnosti, se kterými v karanténě není k vydržení. Všichni se pak rozesmějeme a někdy se směju ještě po ukončení hovoru. Takové mám nejraději.“
Do trasování se zapojili i dva studenti druhého ročníku oboru Veřejné správy z Vyšší odborné školy zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií, kteří na Magistrátu města Plzně vykonávají praxi.
Zdroj :vz/TZ MMP