16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Májové dny na Východní Moravě lákají na kulturní i poznávací akce

Začátek května patří tradicím spojeným s bouřlivým nástupem jara. Také na celé Moravě vzplanou ohně filipojakubské noci, lidé vztyčí májky, milenci budou vyhledávat rozkvetlé stromy.

Reklama

Procházku po májové východní Moravě můžeme zahájit v areálu Skanzen v Modré nedaleko Velehradu, který pořádá 4. května mezinárodní akci Na trhu Moravanů. Její součástí bude jarmark nositelů značky Tradiční výrobek Slovácka a Putování za vínem cestami sv. Cyrila a Metoděje.

Na vrcholu Velkého Lopeníku v Bílých Karpatech proběhne v sobotu 4. května slavnost Odemykání rozhledny. Občerstvení včetně ohniště pro opékání dobrot je zajištěno, motoristé mají parkoviště vyhrazeno nad Zvonicí u hájenky.

Tip na výlet: Po stopách prvního základního kamene pro Národní divadlo

Do Rožnova pod Radhoštěm se můžete vydat na výstavní zahradnické trhy Valašská zahrada. Letošní 10. ročník se uskuteční od 3. do 5. května v areálu Camp Sport.

Do Zvonice na Soláni na hřebenu Vsetínských Beskyd zavítá 5. května Česneková mise z Buchlovic. Organizátoři populárního Festivalu česneku mají pro návštěvníky připravené užitečné informace jak o festivalu, tak samotném česneku, na řadu přijdou i recepty a česnekové občerstvení.

Uvařte si z pampelišek. Jsou z nich skvělé sušenky, polévka, řízky i rizoto

Pro rodiny s dětmi je určena Procházka pohádkovým lesem, která je připravena na 8. května v rekreačním areálu Kamínka v Roštíně v pohoří Chřiby. Pohádková Kamínka se letos uskuteční již po dvanácté.

Návštěvu zámku v Buchlovicích až do 29. září ozvláštní výstava Rodina Leopolda II. Berchtolda na cestách, která dokumentuje životní styl majitelů zámku a představuje předměty z depozitářů zámku Buchlovice a hradu Buchlov.

Tip na výlet: Naučná stezka Královec do Valašských Klobouk nezklame

Místní i návštěvníci Zlínského kraje se mohou těšit i na mimořádný projekt veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, který umožní milovníkům hudby hned na čtyřech místech Zlínského kraje vyslechnout koncert Malí velcí filharmonici v podání společného orchestru vybraných žáků veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Na programu budou skladby P. J. Vejvanovského, A. Vivaldiho, J. Haydna, V. Nováka a C. Orffa. Koncerty proběhnou 5. května ve Zlíně v Kongresovém centru, 7. května v Klubu kultury v Uherském Hradišti, 18. května v zámku Holešov a 8. června ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

 

Dnes, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Dnes, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Dnes, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Dnes, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Dnes, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:30
Příslušníci královských rodin to mají někdy komplikované a bez ohledu na konkrétní rodinné vazby stejně...
Dnes, 10:00
Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Reklama