Májové dny na Východní Moravě lákají na kulturní i poznávací akce

Začátek května patří tradicím spojeným s bouřlivým nástupem jara. Také na celé Moravě vzplanou ohně filipojakubské noci, lidé vztyčí májky, milenci budou vyhledávat rozkvetlé stromy.

Procházku po májové východní Moravě můžeme zahájit v areálu Skanzen v Modré nedaleko Velehradu, který pořádá 4. května mezinárodní akci Na trhu Moravanů. Její součástí bude jarmark nositelů značky Tradiční výrobek Slovácka a Putování za vínem cestami sv. Cyrila a Metoděje.

Na vrcholu Velkého Lopeníku v Bílých Karpatech proběhne v sobotu 4. května slavnost Odemykání rozhledny. Občerstvení včetně ohniště pro opékání dobrot je zajištěno, motoristé mají parkoviště vyhrazeno nad Zvonicí u hájenky.

Tip na výlet: Po stopách prvního základního kamene pro Národní divadlo

Do Rožnova pod Radhoštěm se můžete vydat na výstavní zahradnické trhy Valašská zahrada. Letošní 10. ročník se uskuteční od 3. do 5. května v areálu Camp Sport.

Do Zvonice na Soláni na hřebenu Vsetínských Beskyd zavítá 5. května Česneková mise z Buchlovic. Organizátoři populárního Festivalu česneku mají pro návštěvníky připravené užitečné informace jak o festivalu, tak samotném česneku, na řadu přijdou i recepty a česnekové občerstvení.

Uvařte si z pampelišek. Jsou z nich skvělé sušenky, polévka, řízky i rizoto

Pro rodiny s dětmi je určena Procházka pohádkovým lesem, která je připravena na 8. května v rekreačním areálu Kamínka v Roštíně v pohoří Chřiby. Pohádková Kamínka se letos uskuteční již po dvanácté.

Návštěvu zámku v Buchlovicích až do 29. září ozvláštní výstava Rodina Leopolda II. Berchtolda na cestách, která dokumentuje životní styl majitelů zámku a představuje předměty z depozitářů zámku Buchlovice a hradu Buchlov.

Tip na výlet: Naučná stezka Královec do Valašských Klobouk nezklame

Místní i návštěvníci Zlínského kraje se mohou těšit i na mimořádný projekt veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, který umožní milovníkům hudby hned na čtyřech místech Zlínského kraje vyslechnout koncert Malí velcí filharmonici v podání společného orchestru vybraných žáků veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a členů orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Na programu budou skladby P. J. Vejvanovského, A. Vivaldiho, J. Haydna, V. Nováka a C. Orffa. Koncerty proběhnou 5. května ve Zlíně v Kongresovém centru, 7. května v Klubu kultury v Uherském Hradišti, 18. května v zámku Holešov a 8. června ve skleníku Květné zahrady v Kroměříži.

 

Včera, 17:30
Pokusil se o něj bojovník za samostatnost Portorika Oscar Collazo López, ovšem způsobem tak naivním,...
Včera, 16:00
Už jednou byl odsouzen za pokus o sexuální zneužití pětileté dívky na dva roky do...
Včera, 15:33
Červeně značená turistická stezka dlouhá asi dvacet kilomterů, která začíná na náměstí v Berouně, vede...
Včera, 14:00
Už jste se někdy dívali na noční oblohu? Divná otázka, že? Nemyslím tu, kterou znáte...
Včera, 11:30
Známe je z autobiografické knížky Joy Adamsonové Příběh lvice Elsy a z jejího filmového zpracování. Kdo by...
Včera, 10:00
Jak na hubnutí? Nastartuje svoje tělo detoxikační kúrou a lehkými recepty. V následném hubnutí a...
Včera, 08:00
Muž, který se stal synonymem italského filmu, se narodil před stoletím, 20. ledna 1920. Za...
19.1.2020
Dnes bychom měli výhrady už jen k jeho původu, začátkem šedesátých let byly obecně etické...
19.1.2020
V chilské poušti Atacama je zbudovávána moderní astronomická observatoř. Jejím úkolem je mimo jiné zaznamenávat...
19.1.2020
Přestože Karel VI. trpěl vážnou duševní chorobou, která značně poznamenala jeho vládu i dlouholetý válečný...
Reklama