Malířské plátno vyměnil za dlažbu v parku

28.7.2022
Jiří Bydžovský

Muž se sprejem v ruce, který zaměnil malířské plátno za dlažbu, vzbudil ve středu dopoledne pozornost návštěvníků parku Na Sadech v Českých Budějovicích. Příjezd hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat. Devětačtyřicetiletý muž skončil v rukou policistů.

„Ve středu 27. července krátce po jedenácté hodině dopolední vyjížděla hlídka městské policie do parku Na Sadech na oznámení o muži se sprejem v ruce, který právě rozsáhlými pohyby vytvořil na dlažbě nepřehlédnutelné malby. Strážníci při příjezdu na místo spatřili jim známého muže se sprejem v ruce,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školová.

Ten měl ve chvíli, kdy spatřil hlídku urychleně předat sprej ženě stojící po jeho boku. Ta ho uschovala do svého osobního zavazadla. Jak strážníci vzápětí zjistili, na rukou muže zůstaly stopy po barvě, která odpovídala čerstvé malbě na dlažbě. „Muž dlouho nezapíral a ke svému činu se doznal. Pro podezření z přečinu poškození cizí věci strážníci dotyčného předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR,“ dodala Školová.

Zdroj:vz/mpNepřehlédněte