• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • „Manžel vyžaduje, abych domácí práce dělala sama během svého volného dne. Uvažuji o rozvodu,“ svěřila se žena

  5.1.2023
  Doris Drienová

  Rozzuřená žena se na sociální síti Mumsnet svěřila, že kvůli sebestřednosti a lenosti svého manžela vážně uvažuje o rozvodu. Ačkoliv oba chodí do práce, manžel od ní chce, aby všechny domácí povinnosti včetně péče o dítě obstarávala ona sama. Zoufalá žena se teď rozhoduje, zda má smysl, aby takové manželství dál trvalo.

  „Mé děti nemají večerku a na televizi smí koukat tak dlouho, jak samy chtějí,“ odhalila matka, o které lidé prohlašují, že si nezaslouží mít děti

   

  Jak si spravedlivě rozdělit péči o domácnost, pokud oba z partnerů pracují? Přesně to bývá častým tématem partnerských hádek, jak se přesvědčila i žena, která na sociální síti Mumsnet vystupuje pod přezdívkou, jejíž český překlad zní „potřebuji kvalitní celonoční spánek“. Tato žena zde rozproudila prudkou debatu, když se svěřila s nedávným rozhodnutím svého zatím stále ještě manžela.

  Žena prý pracuje jen čtyři dny v týdnu, zatímco její manžel pět dní. Nedávno tak za svou ženou přišel s tím, že přemýšlel o nákupech, mytí nádobí a dalších domácích pracech. Oznámil jí, že během onoho dne, kdy on musí pracovat a jeho manželka má volno, měla by stihnout zařídit všechny domácí práce sama. Další dva dny, kdy je víkend, by pak podle něj oba dva nemuseli dělat vůbec nic. Jenže manželova teorie má malý háček.

  „Mé děti dělají domácí práce s radostí, navíc se přestaly hádat. Objevila jsem šikovný rodičovský trik,“ svěřila se matka

   

  Žena totiž tvrdí, že už teď obstarává naprostou většinu domácích povinností ona sama a kdyby manželův „příkaz“ uvedli do praxe, znamenalo by to, že on by doma nedělal už vůbec nic. Navíc spolu mají tříletou dceru a svůj volný den žena využívá k tomu, aby spolu mohly podnikat různé pro dcerku zajímavé věci.

  Podle svých slov tak žena vůbec nemá volný den jen pro sebe, jak si snad představuje její manžel. Ve svém příspěvku se rozzuřila, že většinu domácích povinností zařizuje sama, její domácnost je čistá a organizovaná, ona sama obstarává placení všech účtů a organizuje rodinné události jako jsou narozeniny a Vánoce. A teď podle svého manžela reaguje přehnaně!

  Žena prozradila recept na zlepšení milostného života: S manželem se dělí o domácí práce

   

  Žena se svěřila, že už si ani není jistá, proč se svým mužem je. Není prý příliš dobrý manžel ani otec, jeho sebestřednost a lenost se navíc evidentně zhoršují. Podle svých slov je žena už jednou nohou ze dveří. Cítí se hloupě a na internet si přišla pro podporu.

  A té se jí v komentářích dostalo opravdu hodně. Jeden z příspěvků poukázal na to, že je velmi dětinská manželova představa volných dvou dní, během kterých „kouzelné víly zázračně uklidí všechno jeho nádobí“. Další lidé ženu povzbuzovali prohlášeními o tom, že přeci není manželovou služebnou.

  Jeden z komentujících ale opravdu uhodil hřebíček na hlavičku: „Stůj si za svým, ale popravdě, když jsi v manželství s někým, kdo se o tebe doopravdy nezajímá, je to těžký život.“

  Zdroj: Mumsnet/@needagoodnightsleep1

  Chlapec zavolal na svého otce policii. Nutil ho dělat domácí práce  Nepřehlédněte