• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Maringotku pohltily plameny. Uvnitř byl člověk

  16.2.2023
  Simona Knotková

  Dva zraněné si v noci na čtvrtek vyžádal požár maringotky u hotelu Modřín na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě v Peci pod Sněžkou, jednoho převezl s popáleninami do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby. Plameny likvidovaly tři jednotky hasičů, oheň se nerozšířil na nedaleký hotel. Na místě zasahovala Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje a Horská služba Krkonoše. Odhadnutá škoda je 100 000 korun.

  „Jednoho člověka, který utrpěl popáleniny na horní části těla a na zádech, jsme po ošetření letecky dopravili do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ řekl mluvčí ZZS Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

  Požár byl ohlášen krátce po půlnoci. Protože hořící maringotka byla vzdálena od hotelu asi jen na dva metry, hrozilo, že by se mohly plameny rozšířit i na hotel. Podle hasičů už žárem popraskalo několik oken a obložení.

  „Při příjezdu hasičů na místo události se tam nacházely dvě zraněné osoby. Jedna byla v době požáru uvnitř maringotky, unikla zřejmě sama ven, ale už neměla síly dostat se do bezpečné vzdálenosti od hořícího objektu. S tím jí pomohla až druhá osoba z hotelu. Oba lidé byli v péči zdravotníků. Pro osobu, která byla v době vzniku požáru v maringotce, přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který přistál vedle silnice ve Velké Úpě,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

  Hasičům se podařilo vyjet s cisternami po zasněžené cestě, která je součástí sjezdovky, do 60 metrů od budovy. „Stačilo tak natáhnout vedení na krátkou vzdálenost. I to přispělo k rychlé lokalizaci požáru, který hrozil rozšířením na blízké ubytovací zařízení,“ uvedli hasiči. „Likvidaci ohlásil velitel zásahu kolem 1:00,“ uvedla Götzová.

  Hasiči prověřují verze, že hořet začalo kvůli nedbalosti při topení v maringotce nebo vlivem závady elektroinstalace. „S ohledáním dnes pomohou experti z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR,“ uvedli ve čtvrtek hasiči.

  Policie okolnosti požáru prověřuje, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte