7℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Máte kočku a jste vtipní. Dalších 9 důkazů, že jste chytřejší než většina lidí

Myslíte, že jste chytřejší než většina ostatních lidí, které znáte? Napoví vám tyto signály. Přitom nejde o to, jak dobří jste byli ve škole. Ne všechno se dá měřit čísly.

Reklama

Neznámějším způsobem, jak se dá měřit inteligence, je IQ test. Průměrné IQ se pohybuje mezi 90 a 110, IQ nad 120 se považuje již za nadprůměrnou – vyšší – inteligenci. Skóre nad 130 je spojováno s nadáním. Nicméně IQ test je pouze jednou z metod měření kognitivních schopností. Toto měření nemusí být úplně přesné. To, že jste chytřejší než průměrná populace, však můžete zjistit i podle následujících znaků.

Inteligentní lidé ponocují, jsou nepořádní a používají vulgarity, říká studie. Patříte mezi ně?

Nejstarší sourozenec. Jestli jste v rodině nejstarší, utvářelo to váš život, protože nejstarší sourozenci jsou obvykle více zodpovědní a více vůdčí. Právě nejstarší sourozenci obvykle mívají lepší výsledky v IQ testu. Neznamená to však, že mladší sourozenci nemohou mít nadprůměrnou inteligenci.

Kojeni matkou. Podle průzkumu dětské gramotnosti, kde bylo zkoumáno na tři tisíce dětí, bylo zjištěno, že kojené děti dosáhly o sedm bodů vyššího skóre proti dětem nekojeným.

Uměli jste brzo číst. Každé dítě se postupem času naučilo číst. Ovšem jestli patříte mezi ty děti, které uměly číst pomalu dřív, než nastoupily na základní školu, anebo mezi první ze třídy, kteří se to naučily, pak to svědčí o tom, že vybočujete z průměru.

Manželky vysokých mužů jsou šťastnější, tvrdí experti. Čím je to způsobeno?

Máte kočku, nebo jiné zvíře. To, jestli máte psa nebo kočku, vypovídá hodně o vaší osobnosti a inteligenci. Podle studie z roku 2004 publikované v magazínu Business Insider, která zkoumala 600 vysokoškoláků, měli studenti s kočkou lepší prospěch a byli otevřenější. I když mají lidé s kočkou „navrch“, obecně platí, že většina géniů mívá různá domácí zvířata a má to spojitost s jejich nadáním. Například Albert Einstein měl kočku jménem Tiger a papouška.

Jste vyšší postavy. Ukázalo se, že vysoká postava může souviset s vyšší inteligencí. Podle některých studií měly děti vyšší postavy také vyšší hodnoty IQ. Přestože tu jistá souvislost je, neplatí to ale plošně…

Často máte z něčeho strach. Bylo dokázáno, že lidé, kteří mají více úzkosti a depresí, jsou inteligentnější než ti, co žijí ve sladké nevědomosti. Jestli máte vědomosti široké, pak se mnohem častěji něčeho obáváte.

Jste vtipní. Říkáte často vtipy? Experti z Univerzity v Novém Mexiku přišli na to, že studenti, kteří napsali vtipnější popisky ke karikaturám, byli chytřejší než ostatní.

Ženy musí spát déle, mají totiž složitější mozek, zjistili vědci. Čím to je?

Noční sova. Jestli chodíte každý den pozdě spát, jste mnohem kreativnější než lidé, kteří chodí spát brzy a ráno brzy vstanou. Nezáleží při tom na tom, že ranní ptáčata toho o dost víc přes den stihnou. Tak hovoří výzkumy. Ti, kteří chodí spát pozdě, dosahují vyššího skóre v testu kognitivních schopností.

Jste introvertní. Jestli jste raději o samotě, než abyste trávili čas v kolektivu přátel nebo dalších lidí, pravděpodobně jste chytřejší. Zaměřujete se na detaily a jste opatrnější v rozhodnutích, což z vás dělá inteligentnější jedince, ať chcete či ne. Schopnost zabavit se bez ostatních lidí je signálem, že je váš mozek velmi silným orgánem.

Dnes, 17:30
Viděli jste poltergeista? Zažili jste jeho řádění, kdy létají po bytě předměty, padají talíře a...
Dnes, 16:00
Je děsivé, když během války dochází k bestiálním činům ze zvůle vojáků. Co však říct k tomu,...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 14:00
Když byla Katka ještě malá holka, hodně se vztekala. Sice nepocházela z problémové rodiny, ale byla...
Dnes, 11:30
Neuvěřitelná fotografie na hranici snu a skutečnosti je zcela reálná. Lokomotiva vypadla oknem z nádraží i...
Dnes, 10:00
Když má člověk všechno pod kontrolou, cítí se bezpečně. Domnívat se však, že máme sílu...
Dnes, 09:01
Areál Nového rybníka v Příbrami by se mohl rozšířit o další sportoviště. Sportovní zařízení města...
Dnes, 08:00
Pokud jste nestihli navštívit unikátní výstavu Český a římský král Václav IV., která se koná...
Včera, 17:30
Zřejmě největší britský námořní válečný hrdina Horatio Nelson (29. září 1758 – 21. října 1805)...
Včera, 16:00
Jistě ten film také znáte. Děj se odehrává v jakési latinskoamerické zemi. Maličké městečko, kde...
Včera, 14:00
„Zní to jako paradox a přece je to jen pravdou, že Václav Jansa, tvůrce Staré...
Reklama