OFS Mělník zvolí svého předsedu v sobotu

Jen pár dní zbývá do konání valné hromady OFS Mělník, ze které vzejde nový předseda Výkonného výboru. Už teď je jisté, že se bude jednat o nové jméno. Stávající předseda Jiří Kabyla se o funkci na další volební období ucházet nebude. O post se tak utkají Slavoj Tichý a Jiří Guttenberg. Oba kandidáti mají dlouholeté zkušenosti z vedení okresního fotbalu a chtějí pokračovat v úspěšně rozdělané práci. Jde jim zejména o vylepšení podmínek pro mládež, trenéry a rozhodčí. Přesto jde o dva rozdílné kandidáty.

Oba kandidáti dle fotbalových funkcionářů v okrese odvedli kus práce, zejména v oblasti mládežnického fotbalu. Ten je pro všechny okresy jednou z hlavních priorit. Co zástupci také u obou kandidátů velmi oceňují je fakt, že i přes vzájemné názorové rozdíly o sobě hovoří s respektem a vzájemně na sebe neútočí. Vyloučena tak není ani společná spolupráce ve výboru. O tom, kdo usedne do předsednického křesla tak rozhodne rozložení podpory od klubů. A jaká se dá očekávat?

„Oba pány znám osobně i z oblasti fotbalu. Oba jsou korektní, slušní a mají zájem o fotbal. Proto si dovoluji tvrdit, že ať bude zvolen kdokoli z nich, usedne do čela OFS člověk znalý fotbalového prostředí na Mělnicku,“ uvedl Jiří Kábrt, předseda TJ Sokol Čečelice. Přesto je podle Kábrta vhodnějším kandidátem Slavoj Tichý, a to zejména díky jeho odvedené práci v uplynulém volebním období. „Pan Tichý jako sekretář, ale i třeba pan Netolický jako předseda STK, byli vždy vstřícní i ochotní. Výhodou pana Tichého je skutečnost, že ve fotbale prošel téměř všechny pozice. Byl jak amatérský, tak i profesionální hráč, trenér mládeže i dlouholetý funkcionář OFS Mělník. Zároveň je otevřený novým nápadům a umí naslouchat druhým,“ dodal Kábrt.

Stanislav Míšek, trenér TJ Sokol Libiš také hodnotí oba kandidáty pozitivně a potvrzuje, že oba dělají na Mělnicku hodně práce. Přímou podporu však vyjádřil panu Tichému. Rozhodujícím měřítkem je pro Míška přístup Tichého k malým klubům v okrese. „Pokaždé, když jsme potřebovali s čímkoliv pomoci, pan Tichý nám vyhověl a pomáhal nám, stejně tak i dalším klubům,“ sdělil Míšek. U Guttenberga pak ocenil jeho doposud odvedenou práci pro okresní fotbal, nicméně se nevyhnul kritice ke spolupráci Guttenberga a Jiřího Kabyla, který byl v okrese spojován s několika kauzami.

Vůči Guttenbergovi má výhrady i Vladimír Kaňka, předseda FK Neratovice – Býškovice, podle kterého Guttentberg s kluby v okrese nedostatečně komunikuje. „Pan Guttenberg se nám představil pouze přes souhrnný email, jinak s námi nijak nekomunikoval. Naopak s panem Tichým jsem se osobně sešel, abychom probrali možnosti možné spolupráce vedení okresu a našeho klubu,“ sdělil Kaňka. Slavoje Tichého vnímá jako člověka, na kterého je spoleh a který ví, co pro něj fotbal nejenom na okrese znamená. I proto je dle něho Tichý vhodnějším kandidátem. S tím pak souhlasí i všichni členové užšího vedení klubu. „Z prezentace pana Guttenberga jsem se dozvěděl spíše to, že by nikdy nevolil pana Berbra, Libu či Malíka. Nás by ale spíše zajímalo, jak by se snažil sehnat trenéry mládeže a jak by celkově podpořil týmy v okrese. Nic takového nám ale nepřednesl,“ uzavřel Kaňka.

AD

27.3.2021
Aloise Jiráska a jeho Staré pověsti české zná asi každý. Ovšem své regionální pověsti má...
13.3.2021
Jedním z mnoha umělců, kteří se narodili v Itálii, ale svůj umělecký i rodinný život...
10.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.3.2021
Chápu, že psát o zámcích se v situaci, kdy se dostanete akorát na konec obce,...
3.2.2021
Historickým městem roku 2020 v Libereckém kraji se stala Dubá na Českolipsku. Porota ocenila, jak...
2.2.2021
Před časem se v Mnichově Hradišti rozhořela diskuze, zda by město nemělo mít důstojnější připomínku...
1.2.2021
Po třech letech intenzivní práce přišla na svět kniha Příběh Mnichova Hradiště. Je velkolepým zpracováním...
30.1.2021
Na svět přišel do chudé místní rodiny, v dospělosti se stal ředitelem gymnázia, předním českým...
26.1.2021
Pracovníka areálu ve Všetatech na Mělnicku v sobotu pokousal tygr a vážně jej zranil. Policie...
23.12.2020
Škroupovo náměstí s přilehlou ulicí Prokopa Holého po dokončení rekonstrukce získá podobu, kterou mu přiřkl...
21.12.2020
Adolf Loos, od jehož narození uplynulo 10. prosince 150 let, je považován za jednoho ze...
Reklama