V mělnické nemocnici začala rozsáhlá rekonstrukce

Po dlouhém a důkladném plánování započala rozsáhlá rekonstrukce Nemocnice Mělník, která v budoucnu přinese pacientům v regionu ještě lepší péči a modernější prostředí.

V rámci rekonstrukce dojde nejen k modernizaci vytápění a ohřevu vody v celé nemocnici, k renovaci vybraných ambulancí v budově T, ale i k výměně oken pavilonů T a W. Ty se zároveň dočkají i nové fasády a zateplení. Náklady na stavební úpravy související s budovami T a W se vyšplhají na desítky milionů korun. Modernizace Nemocnice bude probíhat i v následujících letech.

Na začátku července odstartovaly další slibované stavební úpravy Nemocnice Mělník, začalo se decentralizací ohřevu teplé vody a vytápění v hodnotě 9 mil. Kč. „Tato etapa by měla být dokončena ještě koncem letošního roku. Poté budeme pokračovat modernizací pavilonů T (gynekologie, porodnice a rehabilitace) a W (Interní oddělení, Infekční oddělení a Neurologické oddělení), a to výměnou oken, zateplením budov a novou fasádou, která by měla být hotová do konce následujícího roku 2021,“ řekl Květoslav Durana, provozní ředitel Nemocnice Mělník, kterou provozuje společnost Mělnická zdravotní, a. s.

Stavební úpravy se dotknou i Gynekologicko-porodnického oddělení (pavilon T), které se dočká druhé etapy modernizace ambulancí v hodnotě 5,5 mil. Kč, budoucí maminky a pacientky se tak mohou těšit na stejnou kvalitu interiéru jako v první již realizované části. Poté budou uskutečněny další rozsáhlé stavební úpravy v areálu nemocnice. „Tuto rekonstrukci jsme plánovali téměř 5 let, předcházela jí řada architektonických studií, příprava prováděcí dokumentace a v neposlední řadě i důsledná příprava rozpočtu. K realizaci tak náročného projektu bylo nutné i sledování finančního zdraví nemocnice, které je bezpochyby v perfektní kondici,“ sdělil Durana.

„Z rekonstrukce naší nemocnice máme velkou radost, musíme ale pacienty a návštěvníky upozornit na některá omezení, se kterými se během svých návštěv nemocnice mohou setkat. Dlouhodobě se v nemocnici bude objevovat stavební ruch, přechodně dojde k omezení parkovacích stání či nutnosti obchůzky běžných tras z důvodu kopání a výměny potrubí. Prosíme proto občany o schovívavost a podporu, neboť rekonstrukcí v takovém rozsahu se snažíme zvýšit úroveň péče pro současnou a budoucí generaci žijící v našem městě,“ dodal Květoslav Durana.

nem

20.11.2020
Příčinu požáru čtvrtečního požáru haly společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou bude dnes zjišťovat vyšetřovatel....
14.11.2020
Další díl seriálu o osobnostech Mělnicka se zaměří na významné čečelické rodáky. Dnešní téma bychom...
9.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
7.11.2020
V dnešním díle o osobnostech Mělnicka zavítáme do známé obce ležící na hlavní pražské silnici...
31.10.2020
Tentokrát se naše kroky obrátí směrem k Dolním Beřkovicím. Tato nevelká obec má díky Lobkowiczkému...
25.10.2020
Kostelec nad Labem býval vždy armádním městem, a to už od středověku. V současnosti jsou...
24.10.2020
V pravidelném seriálu o osobnostech Mělnicka tentokrát zavítáme do Čakoviček. Obec, dříve nazývaná Malé Čakovice,...
17.10.2020
Ve druhém díle seriálu Našeho REGIONu o osobnostech Mělnicka zavítáme do malebného městečka Liběchov. Počtem...
10.10.2020
Nový seriál o osobnostech Mělnicka, který vám přináší Náš REGION zahájíme v městysu Všetaty. Tato...
8.10.2020
Jméno Emila Špatného není v porovnání s Karlem Kramářem a Aloisem Rašínem tak známé, ovšem...
Reklama