V mělnické nemocnici začala rozsáhlá rekonstrukce

Po dlouhém a důkladném plánování započala rozsáhlá rekonstrukce Nemocnice Mělník, která v budoucnu přinese pacientům v regionu ještě lepší péči a modernější prostředí.

V rámci rekonstrukce dojde nejen k modernizaci vytápění a ohřevu vody v celé nemocnici, k renovaci vybraných ambulancí v budově T, ale i k výměně oken pavilonů T a W. Ty se zároveň dočkají i nové fasády a zateplení. Náklady na stavební úpravy související s budovami T a W se vyšplhají na desítky milionů korun. Modernizace Nemocnice bude probíhat i v následujících letech.

Na začátku července odstartovaly další slibované stavební úpravy Nemocnice Mělník, začalo se decentralizací ohřevu teplé vody a vytápění v hodnotě 9 mil. Kč. „Tato etapa by měla být dokončena ještě koncem letošního roku. Poté budeme pokračovat modernizací pavilonů T (gynekologie, porodnice a rehabilitace) a W (Interní oddělení, Infekční oddělení a Neurologické oddělení), a to výměnou oken, zateplením budov a novou fasádou, která by měla být hotová do konce následujícího roku 2021,“ řekl Květoslav Durana, provozní ředitel Nemocnice Mělník, kterou provozuje společnost Mělnická zdravotní, a. s.

Stavební úpravy se dotknou i Gynekologicko-porodnického oddělení (pavilon T), které se dočká druhé etapy modernizace ambulancí v hodnotě 5,5 mil. Kč, budoucí maminky a pacientky se tak mohou těšit na stejnou kvalitu interiéru jako v první již realizované části. Poté budou uskutečněny další rozsáhlé stavební úpravy v areálu nemocnice. „Tuto rekonstrukci jsme plánovali téměř 5 let, předcházela jí řada architektonických studií, příprava prováděcí dokumentace a v neposlední řadě i důsledná příprava rozpočtu. K realizaci tak náročného projektu bylo nutné i sledování finančního zdraví nemocnice, které je bezpochyby v perfektní kondici,“ sdělil Durana.

„Z rekonstrukce naší nemocnice máme velkou radost, musíme ale pacienty a návštěvníky upozornit na některá omezení, se kterými se během svých návštěv nemocnice mohou setkat. Dlouhodobě se v nemocnici bude objevovat stavební ruch, přechodně dojde k omezení parkovacích stání či nutnosti obchůzky běžných tras z důvodu kopání a výměny potrubí. Prosíme proto občany o schovívavost a podporu, neboť rekonstrukcí v takovém rozsahu se snažíme zvýšit úroveň péče pro současnou a budoucí generaci žijící v našem městě,“ dodal Květoslav Durana.

nem

27.3.2021
Aloise Jiráska a jeho Staré pověsti české zná asi každý. Ovšem své regionální pověsti má...
18.3.2021
Jen pár dní zbývá do konání valné hromady OFS Mělník, ze které vzejde nový předseda...
13.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.3.2021
Jedním z mnoha umělců, kteří se narodili v Itálii, ale svůj umělecký i rodinný život...
10.3.2021
Chápu, že psát o zámcích se v situaci, kdy se dostanete akorát na konec obce,...
3.2.2021
Historickým městem roku 2020 v Libereckém kraji se stala Dubá na Českolipsku. Porota ocenila, jak...
2.2.2021
Před časem se v Mnichově Hradišti rozhořela diskuze, zda by město nemělo mít důstojnější připomínku...
1.2.2021
Po třech letech intenzivní práce přišla na svět kniha Příběh Mnichova Hradiště. Je velkolepým zpracováním...
30.1.2021
Na svět přišel do chudé místní rodiny, v dospělosti se stal ředitelem gymnázia, předním českým...
26.1.2021
Pracovníka areálu ve Všetatech na Mělnicku v sobotu pokousal tygr a vážně jej zranil. Policie...
23.12.2020
Škroupovo náměstí s přilehlou ulicí Prokopa Holého po dokončení rekonstrukce získá podobu, kterou mu přiřkl...
Reklama