V srpnu se završí integrace Mělníka do PID

V sobotu 8. srpna 2020 dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje) a ROPID s městy, obcemi a autobusovými dopravci k integraci autobusových linek v oblasti Kokořínska. Konkrétně se jedná o oblast mezi Mělníkem, Liběchovem, Mšenem, Mělnickým Vtelnem a Všetaty. Tím se současně uzavírá poslední, čtvrtá, etapa integrace města Mělník do systému Pražské integrované dopravy (PID), na jejímž konci je levnější dojíždění a vyšší počet spojů.

Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou stávající linky 474 a 668. Zrušeno bude 17 linek mimo systém PID. Provoz autobusových linek PID bude zaveden nebo rozšířen na území dalších 33 měst a obcí Středočeského, resp. Libereckého kraje. Zejména bude rozšířena dopravní obslužnost v relacích Mělník – Kokořín a Mělník – Mšeno, dojde ke koordinaci časů a odstranění souběhů železnice a autobusů v relaci Mělník – Mšeno i neefektivních souběhů autobusů v relaci Mělník – Liběchov. Nové spoje jsou zavedeny v mezikrajské relaci Mšeno – Dubá. Rozšířena bude také víkendová doprava do turisticky atraktivní oblasti Kokořínska zejména z Mělníka, kde budou zajištěny návaznosti na autobusy do Prahy.

Jedním z duchovních otců projektu integrace veřejné dopravy ve středních Čechách je mělnický místostarosta a zastupitel Středočeského kraje Milan Schweigstill (STAN). Ten se výrazně zasadil o to, že pilotním projektem společného dopravního systému Prahy a Středočeského kraje se v roce 2015 staly oblasti Neratovicka a právě Mělnicka. Tehdy byly zavedeny dvě páteřní linky: 348 v trase Praha – Neratovice – Zálezlice a 369 v trase Praha – Mělník – Štětí. Důležitou součástí veřejné dopravy se stala i rychlíková linka 349 v trase Praha – Mělník. DO PID byla začleněna městská autobusová doprava v Mělníce a městská autobusová doprava v Neratovicích. „Přípravy probíhaly již od roku 2013 a jednání byla velmi náročná,“ vzpomíná Milan Schweigstill. „Cílem integrace bylo nalákat více cestujících do prostředků hromadné dopravy, což se podařilo již v prvním roce fungování, kdy se jejich počet zvýšil během devíti měsíců o 16 procent.“

Místostarosta, který se dopravní problematikou intenzivně zabývá i při řešení různých projektů Mělníce, se však zároveň nedomnívá, že současné vedení Středočeského kraje řeší veřejnou dopravu nebo šířeji dopravní problémy středních Čech uspokojivě. I proto opět kandiduje do krajského zastupitelstva. „Kraj jednoznačně potřebuje změnu. A já doufám, že se mi podaří prosadit další návrhy ve prospěch všech jeho obyvatel i návštěvníků,“ uzavírá Milan Schweigstill.

Kempy a památky se snaží, aby Češi nelitovali, že nemohli vycestovat do zahraničí

23.12.2020
Škroupovo náměstí s přilehlou ulicí Prokopa Holého po dokončení rekonstrukce získá podobu, kterou mu přiřkl...
21.12.2020
Adolf Loos, od jehož narození uplynulo 10. prosince 150 let, je považován za jednoho ze...
19.12.2020
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.12.2020
Dnešní díl seriálu o osobnostech Mělnicka je zcela výjimečný, v regionu bychom totiž těžko hledali...
18.12.2020
Více než tisíc kusů trvanlivých potravin a stovky věcí ze sortimentu základní drogerie mezi sebou...
18.12.2020
Štěpánský most, který se nachází u obce Obříství na Mělnicku a od roku 1958 je...
14.12.2020
V Městském kině v Novém Boru mají diváci možnost opět zhlédnout rozsáhlou výstavu fotografií celosvětově...
12.12.2020
Filmový inspektor Trachta byl původem ze Mšena, stejně jako Vojtěch Živný, první profesionální učitel Fryderyka...
5.12.2020
V okresním městě Mělník se narodila celá řada významných osobností, jmenujme například ze sportovního odvětví...
28.11.2020
Dnešní díl našeho seriálu o osobnostech Mělnicka zavítá do Kralup nad Vltavou, rodiště, pobytu i...
20.11.2020
Příčinu požáru čtvrtečního požáru haly společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou bude dnes zjišťovat vyšetřovatel....
Reklama