• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Město s policisty ruku v ruce. Plzeň chce, aby se obyvatelé cítili bezpečně

  25.2.2022
  Andrea Jančová

  Plzeň bude spolupracovat s policií při zabezpečování veřejného pořádku ve městě. Společný postup má stanovit koordinační dohoda, kterou obě strany uzavřou a která je založena na aktivní komunikaci s občany. Město se rozdělí na sektory podle obvodních oddělení Policie České republiky.

  Každý bude mít přiděleného pořádkového policistu a strážníka, kteří se budou vymezené oblasti věnovat. Cílem bude zvyšovat úroveň spolupráce s občany, institucemi a organizacemi a předcházet protiprávnímu jednání, řekl radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD). Dohodu schválili zastupitelé.

  „Pracovní skupiny budou základním komunikačním prvkem v otázkách bezpečnosti mezi občanem, policií a obvodem. Komunikace bude osobními kontakty členů s občany, hromadnými setkáními, webovým portálem Bezpečná Plzeň, telefonicky, schránkami důvěry,“ řekl Zrzavecký.

  Podle nového primátora Pavla Šindeláře (ODS), který považuje bezpečnost za jednu ze svých priorit, je společným cílem, aby se lidé cítili ve městě bezpečně. „Věřím, že se nám to spolu podaří především v těch místech, kterým se dnes Plzeňané občas raději vyhýbají. Ať už jde o sadový okruh, Americkou ulici a další místa, která mají sloužit hlavně odpočinku a zábavě nás všech,“ řekl.

  Policie bude vysílat kombinované hlídky pěší a motorizované do míst, kde se lidé necítí bezpečně nebo kde hrozí reálné nebezpečí protiprávního jednání. Riziková místa budou definována podle zjištění policistů, informací od obyvatel i prováděnými průzkumy. „Město bude důsledně vyžadovat, aby policisté ve službě aktivně komunikovali s občany, aby získali informace o pocitu bezpečí, získali si důvěru občanů a poskytovali jim potřebné informace z oblasti bezpečnosti i jejich práce samotné. Zapojena bude i městská policie,“ řekl Zrzavecký.

  K hodnocení přístupu pracovních skupin budou lidem sloužit schránky důvěry, elektronická stránka pro stížnosti občanů a průzkum spokojenosti občanů formou elektronických a tištěných dotazníků.

  Zdroj : ČTK  Nepřehlédněte