Město spustilo aplikaci Digiškolka, usnadní komunikaci mateřinek s rodiči

27.10.2021
Andrea Jančová

Plzeň stále pracuje na aplikování chytrých technologických řešení do běžného života. Nově přišla s aplikací Digiškolka, která nově usnadňuje komunikaci všech, více než čtyřiceti městských mateřských školek s rodiči.

Podle odborníků ze Správy informačních technologií města Plzně nasazení aplikace vyplynulo z požadavků doby covidové, kdy vzrostla potřeba možnosti komunikovat s rodiči v reálném čase.

„Můžeme si představit celou řadu situací, kdy je rychlá a efektivní komunikace potřebná. Například zdržení na školním výletě, změna v naplánované akci, v podstatě cokoliv, co přijde takzvaně neplánovaně a je důležité o tom ihned informovat. Díky aplikaci stačí pár kliknutí a rodiče jsou v obraze. To samé platí i obráceně, směrem od rodičů k pedagogům, omluvit dítě už nemůže být snazší,“ uvedl Bohuslav Horais, ředitel úseku Podpora uživatelů Správy informačních technologií města Plzně.

Odborníci navíc přidali i další funkce, jejich cílem bylo sjednocení více záležitostí do jedné aplikace. Digiškolka proto nabízí celou řadu funkcí, obsahuje evidenci dětí, kontakty na rodiče, seznam učitelů, plánování rozvrhu a výuky, tiskové a exportní výstupy jak pro vlastní potřebu, tak pro účely ministerstva školství. Zjednodušuje práci s dětmi z hlediska evidenčních povinností, komunikaci s rodiči na jednom místě, povinné výstupy pro nadřízené orgány a podobně.

Aplikace je navíc uživatelsky přívětivá, je upravena přímo pro prostředí mateřských škol a práci s ní se lze snadno naučit. „Je přehledná, neobsahuje zbytečnosti, je sestavena tak, aby pokud možno naváděla uživatele co nejjednodušeji k danému cíli. Pro koncové uživatele jsme řešili školení, nahráli jsme webináře, díky nimž si mohou připomenout postupy, které nepoužívají denně. Aplikace je jednoduchá na ovládání a věřím, že mateřským školám v mnoha ohledech usnadní práci,“ vysvětlil Miroslav Nozar, vedoucí oddělení podpory ZŠ a MŠ Správy informačních technologií města Plzně.

S Digiškolkou mají odborníci plány i do budoucna – aplikace by mohla pomáhat i se zápisy do mateřských škol.

Zdroj :vz/Plzeň.eu


Témata:

Nepřehlédněte