• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Mezinárodní festival BlueFest bude on-line. Cílem je podpořit hudební scénu

  20.4.2021
  Fefík

  Organizátoři tradičních akcí Prague International Bluenights a BlueFest se letos rozhodli tyto projekty spojit a uskutečnit pod názvem BlueFest online, který bude 6. května od 19 hodin živě přenášen na sociálních sítí partnerů i účinkujících.

  Na festivalu vystoupí Peter Lipa, Ivan Hlas, Flamengo Reunion Session & Karel Kahovec, Tonya Graves, Dan Bárta a více než desítka dalších českých i zahraničních hvězd.

  „Již jsme nad touto variantou přemýšleli vloni, ale nakonec jsme se rozhodli zachovat původní záměr. To ale pramenilo z našeho pocitu vloni v létě, že akce v roce 2021 budou moct probíhat bez omezení. Bohužel jsme se velmi spletli a covid podcenili,“ říká ředitel agentury Liver Music Radim Svatoň.

  BlueFest online bude festival, který má jako hlavní cíl podpořit českou hudební scénu a zároveň potěšit fanoušky kvalitní hudby v této nelehké době. Za sekundární cíle pak považujeme podporu dalších kulturních profesí, které se na festivalu budou podílet, jakož i podporu zahraničních jmen. Cílem je samozřejmě také kulturně obohatit vyprahlou hudební scénu, potěšit nejen bluesové diváky a představit blues širší veřejnosti, “ vysvětluje Petr Pošvic, který má na starost produkci festivalu.

  Další výstava za výlohou. Malíř a galerista František Doležal bude v pražském Skleňáku

  Ze zahraničních interpretů se mohou diváci těšit například na americkou kapelu Southern Avenue, jejíž debutové album se v americkém žebříčku Billboard Top Blues Albums Chart vyšplhalo na 6. místo a v i Tunes Blues Chart na 1. místo, nebo na britskou kapelu Wille and the Bandits, kterou BBC Radio 1uvedlo v první desítce nejlepších kapel na festivalu Glastonbury 2014.

  „Jednání ještě stále probíhají i s dalšími interprety, ale primárně se zaměřujeme na zahraniční interprety, kteří měli v rámci našich projektů v roce 2020 a 2021 vystoupit, ale kvůli současné situaci nemohli,“ říká Radim Svatoň.

  „Letošní festival BlueFest online bude vysílán zdarma na YouTube a také na facebookových stránkách interpretů a partnerů, ale budou-li diváci chtít, budou mít možnost uhradit dobrovolné online vstupné a podpořit tak hudebníky i dělníky kultury, kteří se na akci podílí,“ dodal produkční Pošvic.

  Léto ve Švanďáku nabídne oblíbené komedie i čerstvou novinku, hrát se bude za každého počasí  Nepřehlédněte