Miloš Zeman se projel Náchodem v golfovém vozíku

24.1.2023
Simona Knotková

Projížďkou po centru Náchoda zahájil v úterý prezident Miloš Zeman návštěvu Náchoda. Na prohlídku Masarykova náměstí a pěší zóny Kamenice prezident vyrazil v elektrickém golfovém vozíku, který řídil starosta Jan Birke (ČSSD), na jehož pozvání se návštěva prezidenta koná. Odpoledne se prezident na náchodské radnici setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou.

Zeman a Birke se zastavili také u bronzové sochy náchodského rodáka spisovatele Josefa Škvoreckého. Starosta prezidentovi poreferoval o nedávno dokončené čtvrtmiliardové rekonstrukci náchodského zámeckého kopce, na jehož úpatí Masarykovo náměstí leží. Následně zamířili do jedné z kaváren na Kamenici.

Kolemjdoucí si Zemana s Birkem na vozíku natáčeli a fotografovali. Několik lidí si s prezidentem potřáslo rukou. „Přeji vám hodně zdraví,“ řekla prezidentovi jedna žena.

Hlavní část programu prezidentské návštěvy začne po 15:00, kdy prezident Zeman s chotí před náchodskou radnicí přivítají polský prezidentský pár. Následovat bude jednání prezidentů a delegací. Tématy jednání by měly být česko-polská příhraniční spolupráce, rozvoj cestovního ruchu nebo dopravní propojení obou států.

Po jednání je plánována tisková konference a po ní od 17:30 setkání prezidenta Zemana a starosty Birkeho s občany na Masarykově náměstí. Oba prezidentské páry se pak ještě setkají v polském příhraničním městě Kudowa-Zdrój, kde zakončí setkání společnou večeří.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte