13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Ministr chce s Prahou o případné nové nemocnici dál jednat

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce s Prahou o případné nové nemocnici dál jednat. Stavbě dalšího zdravotnického zařízení se nebrání, nemusí být ale v Letňanech, řekl. S nápadem postavit nemocnici, která by nahradila Nemocnici Na Bulovce, přišel pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Projekt kritizoval Středočeský kraj, podle jeho hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) ohrozí krajské nemocnice.

Reklama

Možnost vybudovat v Letňanech obytnou čtvrť a nemocnici Hřib zmínil minulý týden v reakci na požadavek premiéra Andreje Babiše (ANO), který chce dotčené městské pozemky získat pro stavbu areálu pro státní úředníky. Jako alternativu navrhl právě rezidenční čtvrť s nemocnicí.
Ministr dnes ČTK řekl, že areál Bulovky není jako moderní nemocnice vyhovující, protože má samostatné pavilony, a navíc je umístěný v kopci. „Pokud by Praha pozemky prodala a vybudovala třeba z výnosu za ten prodej jinde monoblokovou nemocnici, tak bych se tomu a priori nebránil,“ uvedl Vojtěch. Záměr by ale nevztahoval na Letňany.
Město vlastní dvě třetiny budov Nemocnice Na Bulovce, kterou provozuje ministerstvo. Celý areál podle dřívějšího vyjádření primátora nelze reálně rekonstruovat do podoby, která by odpovídala moderním trendům v poskytování zdravotní péče, a výstavba nové nemocnice podle něj dává ekonomický smysl.
O možnosti postavit v Letňanech „úřednické městečko“ Babiš mluví delší dobu. Bylo by to podle něj ekonomicky výhodné ve srovnání se současným stavem, kdy ministerstva sídlí v různých palácích v centru města a další prostory si pronajímají. Pozemky v Letňanech, o které by měl stát podle Babiše zájem, mají celkovou rozlohu 354.000 metrů čtverečních. V listopadu premiér uvedl, že v letňanském komplexu by mohlo být více než 10.000 zaměstnanců a výstavba by stála deset miliard korun.
Zdroj: čtk

Tajemní našeptávači. Středočeské hejtmanství tají, komu vyplatilo 2,3 milionu korun

Před 1 hodinou
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama