Místo páchání výtržností měl raději zvážit návštěvu psychologa

7.4.2022
Jan Veselý

Občas se každému z nás stane, že nad námi převezme intenzivní situace kontrolu. Naše činy se tak vymykají z pevného sevření racionální mysli a napáchanou škodu si uvědomuje až s odstupem času. Ovšem ani to není řádnou omluvou pro vybíjení si vzteku na cizím majetku.

Při večerní procházce neklidnou mysl dvaadvacetiletého mladíka z Roudnice nad Labem vyrušila výloha obchodního centra. I když jsou jeho pohnutky zatím neznámé, je očividné, že jeho nervózní roztěkanost v tu chvíli přešla do bezmezného vzteku, kterého se potřeboval za každou cenu zbavit. No a jelikož měl před nosem právě již zmíněnou výlohu, tak se zkratkovitě rozhodl jednat. Popadl nejbližší kámen a ten vší silou mrštil proti sklu.

Jeho psychická úleva však netrvala dlouho, jelikož ho krátce na to, přímo na místě zadržela policejní hlídka. Nyní jeho mysl může krom osobních komplikací čeřit i obvinění z trestného činu poškození cizí věci. Škoda, kterou svým zbrklým uklidňováním způsobil také není z nejmenších, bezpečnostní sklo výlohy bylo vyčísleno na celých devadesát tisíc korun.  Což je o dost více, jak cena běžně využívaného posezení u psychologa, které je pro duševně nevyrovnané jedince přeci jen ta lepší možnost. Avšak takto mu hrozí, že pokud soud uzná jeho vinu, až roční prostor pro zpytování svědomí v státním nápravném zařízení.

Zdroj: Policie České republikyNepřehlédněte