4℃
Dnes je 11. prosinec , svátek má Dana
Komerční článek

Místo starostí s prodejem bytu pohádková dovolená

Pokud prodáváte nemovitost a nebaví vás hrát si na realitního makléře, existuje řešení. Na českém realitním trhu roste konkurence a progresivní realitní kanceláře si začaly konkurovat v získávání klientů. Doba, kdy s prodávajícím zametaly velké a nenasytné realitky, je pryč. Teď je na trhu větší konkurence, klienti z toho mohou profitovat v podobě lákavých bonusů. Takže jestli místo starostí hodláte vyrazit do pohádkové destinace, je na to ideální doba.

Současný vývoj na realitním trhu hraje do karet lidem, kteří chtějí nemovitost prodat. Trh je přehřátý, ceny nemovitostí jsou na maximální výši, poptávka převyšuje nabídku a je nejvhodnější doba prodávat. Podle sociologa bydlení Martina Luxe z Akademie věd ČR je cenová bublina na trhu s nemovitostmi před prasknutím. „Cenová bublina vždycky praská. V cenové bublině už stojíme. Trh s nemovitostmi je neefektivní a dochází k cenovým výkyvům a následně ceny prudce klesají,“ uvedl pro seznam.cz.

To v praxi pozorují i lidé na realitním trhu. „Nejvhodnější doba na prodej nemovitosti je právě teď. Jejich ceny jsou těsně před maximem. Nemá už smysl čekat s prodejem, protože pak už je nikdo nekoupí a následovat bude jen cenový pád,“ řekl Jindřich Smrčina z Vilém reality. Tato situace je zajímavá pro lidi, kteří chtějí prodat dům nebo byt. Na jejich prodeji totiž vydělají mnohem více než před rokem. Je ale důležité nepropásnout tu správnou chvíli.

Konkurence mezi realitními kancelářemi díky vysoké poptávce a ceně nemovitostí roste. Některé realitní kanceláře začaly nabízet, trochu nevšedně, pokuty samy sobě, pokud nemovitost neprodají. Zajímavější bonus pro klientelu vymysleli ve Vilém reality. „Nasmlouvali jsme s cestovkou vivu.cz bonus pro naše klienty, pokud jejich nemovitost prodáme, dostane klient 10 tisíc korun na dovolenou s touto cestovkou,“ říká Jindřich Smrčina z Vilém reality a dodává, „my nejsme zkostnatělá realitka, pro nás je na prvním místě klient a ten se může spolehnout, že jeho nemovitost prodáme jen za dobrou cenu. Spokojenost klienta je pro nás to nejdůležitější.“

Mnoho zklamaných lidí mělo totiž v minulosti s tradičními realitními kancelářemi špatné zkušenosti. Danou nemovitost si realitky zasmluvnily výhradním zastupováním při prodeji. Klienta nalákaly na nesmyslnou prodejní cenu nemovitosti, od které se pak odvíjela neměnná výše provize kanceláře. Prodej reality vázl a klient byl postupem času nucen souhlasit se slevami z prodejní ceny. Provize realitní kanceláře byla ale vždy vypočtena z původní navržené ceny, majitel nemovitosti tak nakonec za svou prodanou nemovitost dostal doslova pár korun.

více informací k prodeji nemovitosti naleznete na www.vilemreality.cz nebo pan Smrčina na 604 755 473. Pohádkovou dovolenou si můžete vybrat na www.vivu.cz

Před 2 hodinami
Jeden den křičel, že ho potkal fantom, druhý den si stěžoval, jak mu mozek rozežírají...
Před 3 hodinami
Tento egyptský světec a mučedník dokázal něco jinak nemožného. Po krutém mučení si zpíval a...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:00
Při představě útoku většiny zvířecích predátorů člověka až zamrazí. U některých z nich nás však...
Dnes, 12:30
Autorem dnes už světově proslulé České mše vánoční Hej mistře! byl zdejší varhaník a kantor...
Dnes, 11:00
Zázrak je něco, co se odehrává, obrazně řečeno, za naším zrakem. Neumíme si událost, která...
Dnes, 09:00
A milovala ho i kamera, takže za sebou zanechal obdivuhodnou kinematografii čítající přes 100 filmových...
Včera, 18:30
Až potom začala být Emily Dickinsonová, která se narodila 10. prosince 1830 v Amherstu v...
Včera, 17:00
Nevelká obec Čenkov leží na spojnici mezi Příbramí a Hořovicemi. Už desátým rokem stojí u...
Včera, 15:00
Rtuť je velmi tajemná substance. Substance s magickými vlastnostmi, od nejstarších dob. Již její latinský...
Včera, 14:02
Antonín Smrček (*11. prosince 1859 v Brodku u Prostějova) absolvoval roku 1884 českou techniku v...
Reklama