Mladé lidi je třeba připravit na nový trh práce

Dosud neexistuje 65 procent pracovních pozic, na kterých budou pracovat dnešní žáci. Vyplývá to ze studie Světového ekonomického fóra Future of Jobs Report 2018. Nové typy dovedností budou poptávány s rostoucí digitalizací, robotizací, implementací automatizovaných procesů do pracovních činností a nových aspektů průmyslu 4.0.

„Očekáváme rostoucí poptávku po nových typech dovedností. Na jedné straně stoupá důležitost tvrdých znalostí, především těch technických, zároveň ale budou ve světě práce více než kdy dříve potřeba měkké dovednosti – komunikace, spolupráce, řešení problémů, adaptabilita, vytrvalost, a především schopnost naučit se v neustále měnícím se prostředí nové věci,“ uvádí ve svém prohlášení ManpowerGroup Česko a Slovensko.

Většina zaměstnavatelů nemíní propouštět ani přijímat pracovníky

„Právě učenlivost považujeme za klíčovou kompetenci budoucnosti,“ vysvětluje generální ředitelka ManpowerGroup Česko a Slovensko Jaroslava Rezlerová. „Jenom ten, kdo se bude umět přizpůsobit rychlým změnám na trhu práce a naučit se používat nové technologické a digitální postupy, bude v budoucím světě práce úspěšný,“ dodává. Podle ManpowerGroup Česko a Slovensko může zaniknout až 50 procent pracovních pozic, které bude možné nahradit roboty a automatizovanými procesy.

Roboty lidi nenahradí

„Zároveň už dnes víme, že roboty lidi nenahradí – s automatizací vznikají nová, kvalifikovanější pracovní místa,“ dodává společnost. Mladé lidi je třeba na budoucí trh práce připravit. „Podporujeme programy, které pomáhají mladým lidem objevit v sobě svůj potenciál a získat klíčové kompetence pro budoucí úspěšnou kariéru,“ říká Rezlerová.

Zajímavá je podle společnosti kupříkladu mezinárodní studentská konference Gymnázium Omská Model United Nations (GOMUN), kdy studenti (bez podpory státní nebo neziskové organizace) simulují zasedání Organizace spojených národů a na několik dní se vžívají do role diplomatů v OSN, kteří musí v angličtině bojovat za zájmy svých zemí a zároveň se také musí umět dohodnout.

Nereagujete na životopisy uchazečů o práci? Nebudou u vás nakupovat, říká průzkum

Zajímavá je například i Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, což je program neformálního vzdělávání, díky kterému mladí lidé osobnostně rostou. Vysoce inkluzivní program, kterého se může účastnit mladý člověk z jakéhokoli prostředí či lokality, je určen zájemcům ve věku 14 až 24 let.

Dnes, 17:30
Přišel na něj Oskar Troplowitz (18. 1. 1863 - 27. 4. 1918) pocházející z polského...
Dnes, 16:00
Vize markýze de Sade byly plné nejtemnějších zákoutí lidské sexuality a nevídané perverze. Od prvních...
Dnes, 14:00
Na dnešek jsme slíbili povídání o jednotlivých elektrických kuchyňských pomocnících. Pojďme rovnou k věci. Mixér, šlehač,...
Dnes, 11:30
Lákavé pronikání do tajemného podzemí i touha stát se objevitelem dosud neznámých a nevídaných prostor...
Dnes, 10:00
Vysoké Tatry svědčí romantikům i absolutním realistům. A je tu báječně, a pokud se nám...
Dnes, 08:00
Brokolici spousta lidí vyloženě nenávidí. Přitom jde o velmi zdravou a chutnou zeleninu, kterou lze...
Včera, 17:30
Dnes už málokomu něco řeknou jména Patrice Lumumba, Mobido Nkrumah či Ben Bella. V 60. letech...
Včera, 16:00
Měl se stát novou nadějí pro upadající říši, měl se stát vůdcem, který promění zastaralou...
Včera, 15:01
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
Včera, 14:00
Doprovází nás od nepaměti. V jeho světle tančí víly, běhají vlkodlaci a Bílá paní chodí...
Reklama