I při koronaviru chystá Boleslav mezinárodní florbalový turnaj

Florbalisté Mladé Boleslavi se i při současných opatřeních kvůli šíření nemoci covid-19 chystají na pořádání čtvrtého ročníku letního mezinárodního turnaje Ško-Energo Cup. Dosavadní Bohemia Trophy se od 13. do 16. srpna zúčastní vedle domácího nejlepšího týmu uplynulé nedohrané sezony superligy také Bohemians, Tatran Střešovice a švýcarský Köniz s českým reprezentantem Martinem Kisugitem.

„Je to pro nás jeden z pilířů přípravy a opravdu důležitá akce. Nemůžeme letos vycestovat na turnaj do Švédska, kam jezdíme v rámci našeho dlouholetého partnerství s IBK Dalen. Ani oni nepřijedou k nám. I když se v pondělí situace malinko zlepšila, tak ty věci jsou už příliš daleko v běhu,“ řekl generální manažer klubu a ředitel turnaje Tomáš Pacák.

„Vzhledem ke komplikované situaci ve světě nebylo snadné udržet špičkový standard a mezinárodní status a o to víc jsem rád, že se nám to povedlo,“ doplnil Pacák.

Koronavirus v minulých dnech zasáhl i do přípravy Mladé Boleslavi. V závěru minulého týdne krajská hygienická stanice nařídila karanténu týmu kvůli kontaktu s nakaženým hráčem Panthers Praha ve vzájemném zápase.

Účastníci duelu podstoupili první testy na nemoc covid-19 a jejich výsledky byly negativní, preventivní karanténa těchto vybraných hráčů ale dál platí do 2. srpna a v jejím závěru podstoupí druhý test. Hráči, kterých se karanténa netýká, se v pondělí večer vrátili ke společnému tréninku.

Podívejte se do zázemí ohrožených krokodýlů. Výtěžek poslouží k jejich ochraně v místě přirozeného výskytu

„Před turnajem jsme v intenzivní komunikaci s Českým florbalem i hygienou, abychom byli co nejvíce v obraze. Teď jediné nové omezení je, že kapacita musí být trošku snížená, aby se nepřeskočilo číslo 500 diváků v hale a nad sto osob musíme mít na tribunách roušky,“ podotkl Pacák.

„Švýcaři komunikují intenzivně. Köniz u nás loni byl, hodnotím naší spolupráci velice pozitivně. Jsem rád, že nám oni zajistí mezinárodní status turnaje i v letošním roce. Bohemians i Tatran komunikují s manažery. V Tatranu byla situace složitější, tým je v preventivní karanténě, ale testy jim vyšly negativně a snad je všechno v pořádku,“ řekl Pacák.

„Prakticky od března, kdy předčasně skončila minulá sezona, náš superligový tým nehrál zápasy v nejsilnějším složení, takže jsme ve velkém očekávání, jaké budou naše výkony. Jsme rádi, že si můžeme zahrát v domácím prostředí, fanoušci mají ideální příležitost vidět nás proti kvalitním soupeřům,“ podotkl trenér Petr Novotný, který má v karanténě šest svěřenců z týmu.

Mít svůj rodinný strom. V Příbrami je to možné

„Stále mám v hlavě, jak skončila minulá sezona – kvůli koronaviru jsme si nemohli zahrát ty nejdůležitější zápasy a o to víc se těším na výzvy, které jsou před námi. Čekají nás kvalitní zápasy proti dobrým soupeřům a určitě chceme domácí turnaj vyhrát tak jako v minulých letech,“ doplnil útočník Jan Natov.

Do sezony vstoupí klub s novým titulárním generálním partnerem v názvu jako Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a bude mít opět nejvyšší ambice. V minulém ročníku mistr z roku 2018 ovládl Pohár Českého florbalu i základní část. „Přání nás všech je vyhrát opět ligový titul, protože pro to to všichni děláme. Doufám, že se nám to povede,“ dodal kapitán Natov.

vera/čtk

Letos již šest zubřích mláďat. Další možná přibydou. Březost se do poslední chvíle velmi špatně rozeznává

Dnes, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Dnes, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Včera, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Včera, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Včera, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Včera, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
2.8.2020
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
2.8.2020
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
2.8.2020
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
Reklama