I při koronaviru chystá Boleslav mezinárodní florbalový turnaj

Florbalisté Mladé Boleslavi se i při současných opatřeních kvůli šíření nemoci covid-19 chystají na pořádání čtvrtého ročníku letního mezinárodního turnaje Ško-Energo Cup. Dosavadní Bohemia Trophy se od 13. do 16. srpna zúčastní vedle domácího nejlepšího týmu uplynulé nedohrané sezony superligy také Bohemians, Tatran Střešovice a švýcarský Köniz s českým reprezentantem Martinem Kisugitem.

„Je to pro nás jeden z pilířů přípravy a opravdu důležitá akce. Nemůžeme letos vycestovat na turnaj do Švédska, kam jezdíme v rámci našeho dlouholetého partnerství s IBK Dalen. Ani oni nepřijedou k nám. I když se v pondělí situace malinko zlepšila, tak ty věci jsou už příliš daleko v běhu,“ řekl generální manažer klubu a ředitel turnaje Tomáš Pacák.

„Vzhledem ke komplikované situaci ve světě nebylo snadné udržet špičkový standard a mezinárodní status a o to víc jsem rád, že se nám to povedlo,“ doplnil Pacák.

Koronavirus v minulých dnech zasáhl i do přípravy Mladé Boleslavi. V závěru minulého týdne krajská hygienická stanice nařídila karanténu týmu kvůli kontaktu s nakaženým hráčem Panthers Praha ve vzájemném zápase.

Účastníci duelu podstoupili první testy na nemoc covid-19 a jejich výsledky byly negativní, preventivní karanténa těchto vybraných hráčů ale dál platí do 2. srpna a v jejím závěru podstoupí druhý test. Hráči, kterých se karanténa netýká, se v pondělí večer vrátili ke společnému tréninku.

Podívejte se do zázemí ohrožených krokodýlů. Výtěžek poslouží k jejich ochraně v místě přirozeného výskytu

„Před turnajem jsme v intenzivní komunikaci s Českým florbalem i hygienou, abychom byli co nejvíce v obraze. Teď jediné nové omezení je, že kapacita musí být trošku snížená, aby se nepřeskočilo číslo 500 diváků v hale a nad sto osob musíme mít na tribunách roušky,“ podotkl Pacák.

„Švýcaři komunikují intenzivně. Köniz u nás loni byl, hodnotím naší spolupráci velice pozitivně. Jsem rád, že nám oni zajistí mezinárodní status turnaje i v letošním roce. Bohemians i Tatran komunikují s manažery. V Tatranu byla situace složitější, tým je v preventivní karanténě, ale testy jim vyšly negativně a snad je všechno v pořádku,“ řekl Pacák.

„Prakticky od března, kdy předčasně skončila minulá sezona, náš superligový tým nehrál zápasy v nejsilnějším složení, takže jsme ve velkém očekávání, jaké budou naše výkony. Jsme rádi, že si můžeme zahrát v domácím prostředí, fanoušci mají ideální příležitost vidět nás proti kvalitním soupeřům,“ podotkl trenér Petr Novotný, který má v karanténě šest svěřenců z týmu.

Mít svůj rodinný strom. V Příbrami je to možné

„Stále mám v hlavě, jak skončila minulá sezona – kvůli koronaviru jsme si nemohli zahrát ty nejdůležitější zápasy a o to víc se těším na výzvy, které jsou před námi. Čekají nás kvalitní zápasy proti dobrým soupeřům a určitě chceme domácí turnaj vyhrát tak jako v minulých letech,“ doplnil útočník Jan Natov.

Do sezony vstoupí klub s novým titulárním generálním partnerem v názvu jako Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a bude mít opět nejvyšší ambice. V minulém ročníku mistr z roku 2018 ovládl Pohár Českého florbalu i základní část. „Přání nás všech je vyhrát opět ligový titul, protože pro to to všichni děláme. Doufám, že se nám to povede,“ dodal kapitán Natov.

vera/čtk

Letos již šest zubřích mláďat. Další možná přibydou. Březost se do poslední chvíle velmi špatně rozeznává

Dnes, 16:47
Všichni lidé, kteří jdou na testování na onemocnění COVID-19 do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi,...
18.9.2020
Originální architekturu, zajímavé stavby i jejich tvůrce hodnotí porotci v již tradiční Soutěži Karla Hubáčka....
18.9.2020
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
16.9.2020
Moje čistá lokalita MB. Pod tímto názvem se v Mladé Boleslavi klienti a pracovníci tamního...
8.9.2020
Cukrovarnický průmysl patřil k tradičnímu životu nejen v pražských Čakovicích. Kdo však byli ti, kteří...
26.8.2020
Ročně si nechává u Středočeských vodáren analyzovat vzorky kolem dvou set majitelů studní, loni to...
24.8.2020
Mistrem republiky v cyklistickém silničním závodu s hromadným startem v Mladé Boleslavi se stal Adam...
18.8.2020
Zapojení do jednotného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje čeká tento měsíc dvě části středních...
14.8.2020
Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky,...
13.8.2020
Zájem o testování na covid-19 u samoplátců ve středních Čechách stoupl, a to v souvislosti...
Reklama