Mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice provádí odběry na covid-19

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci covid-19, na různých místech se objevují ohniska nákazy a nemoc se nevyhýbá ani Středočeskému kraji, byť kupříkladu v Mladé Boleslavi byla v době naší uzávěrky situace dobrá. Na odběry lze jít do Klaudiánovy nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že okres Mladá Boleslav je na tom v tuto chvíli statisticky velmi dobře (aktuálně je na území celého okresu pouze pět případů), dosud jsme k žádným opatřením nepřistoupili,“ uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí města Mladá Boleslav Šárka Charousková v úterý 28. července. V době, kdy časopis vychází či kdy tyto řádky čtete, se situace samozřejmě může lišit.

Kraj doporučuje nosit roušky

Od 24. července doporučil krizový štáb Středočeského kraje nošení roušek v hromadných dopravních prostředcích na území kraje. „V tuto chvíli se jedná skutečně o doporučení, které souvisí s nárůstem počtu onemocnění Covid-19, a to ve snaze zabránění dalšímu šíření nemoci. V tuto chvíli je v platnosti používání roušek při návštěvě lůžkových zdravotnických a sociálních zařízení Středočeského kraje,“ dodal kraj.

Mladá Boleslav

V Mladé Boleslavi budují při výstavbě parkovišť retenční nádrže

Odběry od pondělí do soboty

Určitě je dobré vědět kupříkladu i to, že od 27. července je provoz odběrového místa COVID v Klaudiiánově nemocnici zajištěn od pondělí do pátku od 7 do 15 a v sobotu od 7 do 12 hodin. „Vstup do tohoto odběrového místa je bočním vchodem do budovy A (stará budova chirurgie – vhod za lékárnou u hlavního vchodu z třídy Václava Klementa). Prováděny jsou zde odběry na doporučení hygienika, praktického lékaře pro dospělé nebo praktického lékaře pro děti a dorost nebo pro samoplátce (jednotlivci a firmy),“ informovalo město.

Jak se přihlásit na odběr

Na odběr nařízený lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí není třeba se předem objednávat. „Pokud vám lékař nebo krajská hygienická stanice vystavil/la žádanku můžete přijet do odběrového místa. Máte přednost před samoplátci. V případě, že je před odběrovým místem fronta, musíte se jít personálu připomenout, že jdete s žádankou,“ informovala Klaudiánova nemocnice. Vyšetřeni nebudou neobjednaní samoplátci, kteří se naopak předem objednat musí – ti za odběr musí na místě zaplatit platební kartou 1 756 korun, přičemž odběr jim nikdo zpětně neproplatí. Personál provádí odběry i dětem.  Pokud je někdo z jiného město, nemocnice žádá, aby předem využil odběry ve svém městě nebo okrese.

Lidé v Mladé Boleslavy si mohou koupit pozemky pod zahrádkami v Podlázkách

Dodržování hygienických opatření

„Musíte dodržovat hygienická opatření, tím předejdete možnosti přenosu nákazy. Vstup je možný pouze se zakrytým nosem a ústy nejlépe jednorázovou ústenkou, kterou po odběru vyhodíte. Pozor na kontaminaci použitou ústenkou, před a po sejmutí si dezinfikujte ruce. Na odběrovém místě je dezinfekce, kterou použijte po vstupu a při odchodu, řádně si vydezinfikujte ruce,“ informuje nemocnice.

Kdy se člověk dozví výsledek

Výsledek u odběru nařízeném lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí si dotyčný musí sám vyžádat u lékaře nebo krajské hygienické stanice, protože ti jsou v takovém případě žadateli a jen jim může být výsledek sdělen.  „V případě pozitivity vás ale kontaktují samy, většinou přímo krajská hygienická stanice. Výsledek je obvykle do dvou dnů. Samoplátci dostávají výsledek do ruky, vyzvednou si jej na recepci nemocnice po předložení občanského průkazu nebo jej obdrží na e-mail, který potvrdili při elektronickém objednání,“ informovala nemocnice, čímž se snažil odpovědět na nejvíc kladené otázky.

Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 17:00
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Včera, 16:20
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
Včera, 14:40
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Včera, 12:40
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
Včera, 12:20
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
Včera, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Včera, 09:40
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
17.9.2020
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
Reklama