Mladoboleslavské kluby chtějí posun dopředu. Nemyslí si ale, že revolucionáři budou správnou volbou

V sobotu 20.3. proběhne volba vedení OFS Mladá Boleslav a nálada v okrese je rozpolcená. Dle oslovených klubů jsou prioritou všech lepší komunikace a práce s kluby, zaměření se na mládež a podpora rozhodčích. „Když nebude mládež, není fotbal,“ zaznělo od Miroslava Boučka z Dolního Bousova. Na tom se shodují všichni oslovení, na provedení a přístupu ke změnám se ale názory rozchází.

Jana Pažouta, předsedu SKP Mladá Boleslav přesvědčily vize současného předsedy OFS Martina Vlka. „Seznámili jsme se s vizemi obou kandidátů pro místní fotbal, které se nám líbily. Postupem času jsme ale začali více sympatizovat s vizí pana Vlka, protože noví kandidáti mě osobně nepřesvědčili o jakékoliv změně,“ řekl ke kandidátům Pažout. Je přesvědčen, že by se mohlo v podání „samozvaných spasitelů“ fotbalu jednat o střet zájmů, protože se jedná primárně o zástupce místních klubů. Dalším červeným praporkem bylo první prohlášení zástupců fevoluce: „V podstatě klubům bylo řečeno, že je okres nezajímá, že jim jde o kraj. Když se jedná o volby v okresu Mladá Boleslav, tak by mělo jít primárně o okres, ne o další zájmy. Proto nemáme důvěru ve fevoluci,“ okomentoval Pažout. Dle něj hlásají transparentnost a otevřenost, ale vše značí opak. „Prostě mě nepřesvědčili. Navíc, když vidím jaké pomluvy a špinění předvádí fevolucionáři na Facebooku, to prostě není ten transparentní a otevřený fotbal, který hlásají,“ uzavřel Pažout.

Podpora fevoluci naopak zní od Miroslava Bočeka, sekretář klubu Dolnobousovský SK. „Za mě je to jasné, já jsem součástí fevoluce a budu podporovat pana Ježka na předsedu OFS společně s dalšími kandidáty, kteří jsou uvedeni na naší kandidátce,“ řekl Boček a dodal: „Ukáže se v sobotu, koho si kluby zvolí. Musíme zlepšit informovanost, zástupci klubů a v podstatě všichni to dělají ve volném čase a zadarmo a kluby jsou postaveny na jednom, dvou členech klubu.“ Dle jeho slov nechtějí nikoho hanit a kritizovat, chtějí primárně místní fotbal posunout dále tak, aby byl největší okres také vidět. „Také je pro nás důležitá podpora mládeže v rámci celého okresu, to je to největší protože, když nebude mládež, není fotbal. S tím souvisí i podpora trenérů a jejich vzdělávání již už od dorostlého věku,“ uzavřel Boček

Názorově se rozchází další respondent. Pavel Šotka, sekretář FK Krnsko vidí současný tlak na změny jako nešťastný přístup. „Nevím, jaké má fevoluce skutečné ambice, ale to, jak do fotbalového prostředí vstoupila, tak to na mě působí více jako revoluce než evoluce,“ řekl Šotka. Dle něj má současný stav své chyby, ale současné vedení si je uvědomuje a pracuje na nich. Na otázku ohledně informovanosti a nutnosti dalšího zlepšení komunikace řekl: „Všechny důležité informace, které náš klub v minulosti potřeboval vědět, tak je včas věděl a na další věci se stačilo jen zeptat.“ Zkritizoval také kampaň proti rozhodčím: „Koncem roku 2020 jsem psal svou nesouhlasnou reakci na fotbalovou evoluci. Působilo to na mě tak, že všechno, co je v současném stavu špatně je díky rozhodčím, což si nemyslím.“ Dle něj jsou změny důležité, ale změny částečné, a hlavně s rozumem. „Proč hned revoluce, proč se nezaměřit spíš fotbalovou korektnost. To ale nejde udělat hned a nejde to udělat pouze tím, že vyměníme pár lidí za jiné,“ uzavřel Šotka.

Výsledek voleb Valné hromady do OFS Mladá Boleslav bude znám již zítra.

AD

28.4.2021
V úterý večer najelo auto v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve...
28.4.2021
Situace v nemocnici v Mladé Boleslavi v souvislosti s koronavirem se zlepšuje. Řada oddělení se...
27.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
27.4.2021
V Mladé Boleslavi budou 6. a 18. května testovat na infekční nemoci lidi, kteří nemají...
26.4.2021
Paní Hanu tížily hrozící exekuce na jejím majetku, a to kvůli dluhům dcery, která je...
21.4.2021
Od dubna se v Liberci rozjely sdílené elektrické koloběžky platformy Bolt, jsou jich dvě stovky...
19.4.2021
S ohledem na pandemickou situaci nejen v naší republice se organizátoři rozhodli přesunout 13. Dobový...
19.3.2021
Početná populace syslů obecných se probouzí do nové sezóny. Čilí hlodavci přitahují pozornost a jsou...
13.3.2021
Jedním z mnoha umělců, kteří se narodili v Itálii, ale svůj umělecký i rodinný život...
10.3.2021
Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj nařídila mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy...
10.3.2021
Chápu, že psát o zámcích se v situaci, kdy se dostanete akorát na konec obce,...
Reklama