Mladoboleslavské zvířecí nalezence čeká nový útulek

Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad Labem, protože město pro ně nemělo vlastní útulek. To s sebou neslo značné komplikace jak pro samosprávu, tak pro majitele ztracených zvířat. Útulek se ale buduje a Mladoboleslavští ho chtějí otevřít letos v září.

„Věřím, že milovníci psů a koček stejně jako já netrpělivě očekávají vznik nového zvířecího útulku, který našemu městu už roky chyběl. Mám pro vás dobrou zprávu, stavba pokročila do další etapy. Od začátku června zde začaly probíhat terénní úpravy a v průběhu prázdnin by měla firma, která stavbu provádí, vybudovat všechny kotce,“ uvedl náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek (STAN). „Pokud všechno půjde hladce, a já věřím, že ano, celou stavbu by nám měli do konce srpna předat. Na nás pak bude, abychom objekt v průběhu září vybavili a postupně spustili provoz. Podle mého názoru bychom mohli někdy v druhé polovině září útulek slavnostně otevřít a připravit zde pro návštěvníky nějakou společnou akci, která tohle zařízení představí,“ dodal.

Útulek by měl mít kapacitu 15 míst, počítá se zde nejen se psy, ale také s kočkami, a město nevylučuje ani rozšíření zařízení například o zvířecí hotel. „To je ale samozřejmě hudba budoucnosti, aktuálně je všechno před námi a my momentálně jednáme s okolními obcemi o tom, aby se k nám připojily a zařízení využívaly pro své účely,“ konstatoval Daniel Marek s tím, že při péči o zvířecí obyvatele útulku bude velmi vítaná pomoc dobrovolníků i případných sponzorů.

Stavbě předcházela dlouhá a složitá vyjednávání o tom, kam útulek umístit. Taková lokalita totiž musí splňovat řadu požadavků. Nakonec se řešení našlo v podobě hájenky v Březně, jež patří městu a je ideálně situovaná: v dostatečné vzdálenosti od obydlené oblasti, ale zároveň pohodlně dostupná. Lesy města Mladá Boleslav jako správce objektu neměly se změnou jeho funkce problém, protože ho nevyužívají. Součástí hájenky jsou dva byty, které budou sloužit zaměstnancům útulku.

FOTO: Útulek Mladá Boleslav

Útulek Mladá Boleslav - Útulek Mladá BoleslavÚtulek Mladá Boleslav - Útulek Mladá Boleslav
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 15:00
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
Včera, 09:40
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
18.9.2020
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Reklama