Parkovací zóny v Mladé Boleslavy. Nově bude zpoplatněno parkoviště u Domu kultury

Mladá Boleslav od 1. srpna zpoplatní parkoviště u Domu kultury. Návštěvníci akcí v Domě kultury si podle města stěžovali na to, že je parkoviště neustále plné. Od poloviny prázdnin zde proto magistrát zavede takzvanou zelenou zónu, která je určena pro střednědobé parkování.

Parkoviště má kapacitu pro 60 aut, do 1. srpna budou místa pro auta nově vyznačena, přibude také parkovací automat. Parkovné se bude platit od pondělí do soboty mezi 8.00 a 20.00. Prvních 15 minut bude zdarma, za 30 minut řidič uhradí pět korun, za jednu hodinu 10 Kč a za každou další hodinu 20 korun. V neděli a o státních svátcích bude parkoviště zdarma po celý den.

Od 1. listopadu loňského roku nastaly v parkování v Mladé Boleslavi změny. Magistrát sjednotil ceny parkovného a parkovací časy v jednotlivých zónách a zavedl prvních 15 minut parkování zdarma.

Všechna městská parkoviště jsou osazena novými parkovacími automaty, podle jejich barvy lidé poznají, zda jsou v zóně krátkodobého, střednědobého nebo dlouhodobého parkování. Do všech automatů lidé musí zadat registrační značku svého auta, uhradit příslušný poplatek, není tedy nutné vracet se k autu a dávat lístek za sklo. Řidiči mohou parkovné zaplatit také prostřednictvím mobilní aplikace, kde mohou svůj parkovací lístek také prodlužovat, aniž by museli chodit k automatu.

Praha zažívala během koronakrize cyklistický boom

V zónách krátkodobého parkování, které je označené oranžovou barvou, je zmíněných 15 minut zdarma, půl hodiny stojí pět korun, hodina 10 korun a každá další hodina 20 korun. Platí se zde od pondělí do pátku od 8.00 do 18.00 hodin. Oranžová zóna je například parkoviště u magistrátu, Železná ulice, Komenského náměstí, Staroměstské náměstí nebo náměstí na Kozině.

Střednědobé parkování označené jako zelená zóna opět nabízí prvních 15 minut zdarma. Další ceny jsou stejné jako u krátkodobého parkování, rozdíl je pouze v tom, že zde řidiči zaplatí za parkování také v sobotu. Zelená zóna je například na náměstí Republiky podél obchodů a soudu nebo v Havlíčkově ulici před odborem dopravy a silničního hospodářství.

vera/čtk

Dnes, 13:44
Jarní i podzimní epidemie koronaviru významnou měrou zasáhla do fungování veřejně prospěšných organizací, které stojí...
16.10.2020
Klaudiánova nemocnice od pondělí 19. října omezí neakutní operace. Tímto omezením si nemocnice vytváří preventivně...
13.10.2020
Stavby roku. Díky téhle soutěži má veřejnost možnost seznámit se s přehlídkou toho nejlepšího a...
6.10.2020
Výnosy cukrové řepy by letos mohly být mírně lepší než v loňském roce. Řepa sice...
5.10.2020
Josef Čapek patří bezpochyby k nejdůležitějším představitelům klasické české moderny a avantgardy. A to nejen...
4.10.2020
Povolební jednání ve středních Čechách potrvají nejméně dva týdny, řekl dnes lídr kandidátky Pirátů Jiří...
4.10.2020
Ve výstavním prostoru ambitu Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě právě probíhá výstava PALNÉ...
2.10.2020
Ve Středočeském kraji požádalo o hlasování do přenosné volební schránky 336 lidí, kteří jsou kvůli...
30.9.2020
Irena, sestra Milan, to už nemohla vydržet. Z přízemí jejího domu se znovu ozýval hlasitý...
29.9.2020
Méně něž rok trvala výstavba nového parkovacího domu Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Slavnostní otevření...
Reklama