V Mladé Boleslavi budují při výstavbě parkovišť retenční nádrže

Mladá Boleslav

Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních dnů a týdnů. Jak se s touto kombinací vypořádává Mladá Boleslav? Sucho i tam pociťují jako problém, proto například budují i retenční nádrže na vodu či změnili systémé sekání trávy. Ekologický směr nabralo město i v tom, že pracovnice OSPOD jezdí místo auty na elektrokolech.

„Sucho je samozřejmě problémem i v našem městě, nicméně současné deštivé počasí situaci hodně vylepšilo a zásoby podzemních vod se opět blíží normálnímu stavu. Jinak co se týče opatření pro zmírnění následků sucha, nově v Mladé Boleslavi při výstavbě jakékoliv parkovací plochy automaticky zároveň s tím budujeme i retenční nádrže na vodu, kterou pak využijeme k zalévání městské zeleně,“uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

Změna systému sekání trávy

Zmínila též, že ve městě rovněž změnili systém sekání trávy. „Sekáme pouze pásy vedle chodníků a cyklostezek, ostatní plochy necháváme s delším travním porostem, a to nejen kvůli suchu, ale rovněž také ve snaze zachovat ve městě hojnost hmyzích druhů,“ doplnila.

Mladá Boleslav

Do Mladé Boleslavi se vrací běžný život

Elektrokola pro OSPOD

Ve městě byly zavedeny i další záležitosti, které lze nazvat ekologickými. Kupříkladu pracovnice tamního Odboru sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), který je součástí magistrátu, budou používat elektrokola, která budou sloužit pro terénní práci. Nápad vzešel přímo od pracovnic OSPOD a elektrokola se podařilo získat díky projektu Výboru pro spolupráci se Škoda Auto a Okresní hospodářskou komorou.

Flexibilnější a ekologičtější

Náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková, která kola převzala společně s vedoucí odboru sociálních věcí Šárkou Večeřovou, poděkovala a uvedla, že je ráda, že se tento projekt podařilo uvést do života. „Kola budou pracovnice OSPODu používat při provádění místního šetření v rodinách. Díky nim budou flexibilnější a zároveň přispějí i k ekologickému provozu při pohybu ve městě. Doposud totiž jezdily automobilem,“ dodala.

Dnes, 09:07
Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám....
Včera, 18:20
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Včera, 17:12
Správa železnic začala s velkou výlukou na trati 210 mezi Vrané nad Vltavou a Dobříší....
Včera, 15:39
Příbramští policisté pátrají po totožnosti mladšího muže. Ten se měl sexuálně uspokojovat na volně přístupném...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Burdýři
Včera, 12:46
Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše...
Včera, 11:12
Středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová Pokorná bezmála čtyři roky. Přesto nevěděla o dvacítce exkluzivně placených...
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
Včera, 07:38
Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
Reklama