Opava vyzrála nad opatřeními. Majáles bude, lidé si ho užijí z auta

Opavský majáles bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením podobu autokoncertu. Programem bude návštěvníky provázet opavský stand up komik Jakub Plaskura a na akci vystoupí skupiny Poetika, Th!s s Vojtou Kotkem či Munroe. Návštěvníci se mohou těšit také na studentskou módní přehlídku limitované kolekce oblečení speciálně vytvořené k 30. výročí Slezské univerzity nebo křest sborníku Artemisia, který je sbírkou tvorby mladých studentů.

„Majáles bude letos opravdu jiný, do poslední chvíle jsme doufali, že vymyslíme vhodnou variantu, která by se dala zrealizovat i za přísných hygienických podmínek. A nakonec to vyšlo. Autokoncert je první událostí svého charakteru na území Opavy. Doufám, že se lidem tento zážitek bude líbit, protože nám se už jen ten nápad líbí neskutečně. Bude to sice úplně něco jiného, než jsme zvyklí, ale bude to stát za to,“ uvedla prezidentka Studentské unie Slezské univerzity Lucie Zelinková.

Oběd za pár korun. Opavští senioři si mohou od města objednat jídlo

Návštěvníci autokoncertu nebudou ochuzeni ani o vyhlášení tradiční volby krále a královny Opavského majálesu. Naopak divadelní den se z důvodu koronavirových opatření letos neuskuteční. Chybět nebude ani občerstvení, které si návštěvníci budou moci objednávat přes SMS s dodáním jídla přímo do auta. Chystá se i pivní speciál, který bude uvařen pouze pro tuto akci.

Předprodej vstupenek začne 10. května. Vstupné ve výši 200 Kč zahrnuje platbu za jedno auto, kdy nehraje roli, jestli v něm budou sedět tři čtyři nebo maximálně pět lidí. Návštěvníci autokoncertu se budou muset při vjezdu do areálu prokázat negativním antigenním či PCR testem, který nesmí být starší než 48 hodin. Mohou mít také certifikát o kompletní dávce očkování proti covidu-19 nebo doklad o tom, že v předešlých 90 dnech onemocnění prodělali. Podrobnosti k akci lze najít také na webových stránkách www.majalesopava.cz.

adp/ČTK

8.6.2021
V Opavě v pondělí utonul jedenáctiletý chlapec. Hocha, kterého vpodvečer hledali policisté a hasiči, po...
7.6.2021
Městská nemocnice Ostrava (MNO) ukončila provoz poslední covidové jednotky. Péči o pacienty s covidem-19 převzala...
7.6.2021
Krnovská radnice chce přilákat turisty, pokračuje proto s programem výhod. Za nocleh v ubytovacích zařízeních...
1.6.2021
Téměř 2 500 kilometrů, 20 tisíc nastoupaných metrů a minimálně 800 hodin chůze během tří...
24.5.2021
Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku podpoří podnikatele, kteří kvůli koronavirovým opatřením museli ve městě zavřít...
21.5.2021
Většina dětí, které byly hospitalizovány v Ostravě-Vítkovicích a Olomouci měla nedostatek vitamínu C. Z výsledků...
21.5.2021
Karvinští policisté se zabývají případem fingovaného únosu. V květnu jim svědek na tísňovou linku oznámil,...
13.5.2021
Do Fakultní nemocnice v Ostravě dnes z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii...
13.5.2021
Tuny bahna na silnicích, v zahradách a ve spodních patrech desítek rodinných domů. Bouřka doprovázená...
10.5.2021
Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie uvedla, že masivnímu požáru...
Reklama