Prohlídky, rozhledny i koupaliště. Na co všechno Krnov láká turisty?

Krnovská radnice chce přilákat turisty, pokračuje proto s programem výhod. Za nocleh v ubytovacích zařízeních na území města návštěvníkům nabízí vstupenku na koupaliště či na radniční věž. Cílem programu je podpořit místní provozovatele hotelů a penzionů. Během prázdnin chce město podpořit podobným způsobem i majitele restaurací.

Nárok na některý z benefitů bude mít každý, kdo v období od 1. června do 31. října alespoň jednu noc přespí v některém z krnovských hotelů či penzionů zapojených do benefitního systému. Za to získá vstupy do vybraných kulturních zařízení a památek zdarma, stejně jako volnou vstupenku na koupaliště nebo bezplatnou výpůjčku koloběžky.

„Ubytovaná osoba obdrží kartičku se svým jménem a dobou pobytu. Kartička bude obsahovat QR kód a odkaz na internetové stránky našeho turistického informačního centra, kde najde soubor všech benefitů, které bude moci čerpat a využít. Každý benefit smí být návštěvníkem využit pouze jednou,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Monika Vyležíková.

Tip na výlet: Navštivte tajemné poutní místo Cvilín u Krnova. Jsou zde obrazy, které mají léčivou moc

Mezi benefity jsou například prohlídky radniční věže nebo výstavních prostor Městského muzea v Krnově ve Flemmichově vile. Po otevření zrekonstruované rozhledny na Cvilíně, které je plánováno na srpen k nim přibude také vstup na ochoz jedné z nejkrásnějších vyhlídkových staveb v České republice. Benefitní systém je zaměřený především na tuzemské turisty.

„Podobně jsme naše ubytovatele podpořili v loňském roce, kdy Krnov kvůli pandemii covidu-19 přišel o zahraniční turisty, především z Polska. Projekt byl úspěšný, proto v něm pokračujeme i letos,“ řekla Vyležíková. Dodala, že v průběhu prázdnin má město v plánu podpořit také podnikatele v pohostinství. „Za útratu, která přesáhne určitou částku, by mohl host získat rovněž benefity. Detaily tohoto nadstavbového programu ale teprve připravujeme,“ doplnila.

V letní sezoně 2020 získali zákazníci v ubytovacích zařízeních 250 kusů benefitních karet, uplatněno jich bylo celkem 133. Do systému se zapojilo 13 ubytovatelů a pět poskytovatelů benefitů. Nejvíce turisty lákal výstup na radniční věž a koupaliště.

adp/ČTK

8.6.2021
V Opavě v pondělí utonul jedenáctiletý chlapec. Hocha, kterého vpodvečer hledali policisté a hasiči, po...
7.6.2021
Městská nemocnice Ostrava (MNO) ukončila provoz poslední covidové jednotky. Péči o pacienty s covidem-19 převzala...
1.6.2021
Téměř 2 500 kilometrů, 20 tisíc nastoupaných metrů a minimálně 800 hodin chůze během tří...
24.5.2021
Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku podpoří podnikatele, kteří kvůli koronavirovým opatřením museli ve městě zavřít...
21.5.2021
Většina dětí, které byly hospitalizovány v Ostravě-Vítkovicích a Olomouci měla nedostatek vitamínu C. Z výsledků...
21.5.2021
Karvinští policisté se zabývají případem fingovaného únosu. V květnu jim svědek na tísňovou linku oznámil,...
13.5.2021
Do Fakultní nemocnice v Ostravě dnes z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii...
13.5.2021
Tuny bahna na silnicích, v zahradách a ve spodních patrech desítek rodinných domů. Bouřka doprovázená...
10.5.2021
Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie uvedla, že masivnímu požáru...
7.5.2021
Opavský majáles bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením podobu autokoncertu. Programem bude návštěvníky provázet opavský...
Reklama