V Kopřivnici vznikne nový moderní domov pro seniory. Stavba by mohla začít v září

Nový domov pro seniory s kapacitou 84 lůžek by se mohl v září začít stavět v Kopřivnici na Novojičínsku. Stavbu, jejíž náklady přesáhnou 300 milionů korun, zaplatí Moravskoslezský kraj. Nyní hledá zhotovitele. 

Novostavba domova v Kopřivnici podle ní bude historicky první, kterou Moravskoslezský kraj postaví. Hejtmanův náměstek Jiří Navrátil (KDU-ČSL) uvedl, že jde o největší investici kraje v sociální oblasti.

„Oznámení o zahájení zadávacího řízení bylo zveřejněno minulý týden a nabídky lze podávat téměř do konce dubna. O výběru zhotovitele by měla krajská rada rozhodnout v červenci. Pokud tedy půjde všechno podle plánu, mohlo by se začít stavět letos v září,“ uvedl Navrátil. Výstavba domova má být dokončena do tří let od vydání stavebního povolení, tedy v polovině roku 2023.

Tři podlaží a podkroví. V Králově Dvoře vyroste moderní dům pro seniory

V pětipodlažní budově bude 32 lůžek určeno pro domov pro seniory a 52 lůžek pro domov se zvláštním režimem, který zajistí péči o seniory s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. „Výstavbu a první rok poskytování služeb zaplatí kraj, následně se bude na provozních nákladech podílet i město,“ uvedla Lucie Macháčková z kopřivnické radnice.

Hlavním důvodem pro vybudování nového domova bylo to, že místa v domovech pro seniory v kraji dlouhodobě chybí a populace stárne. Kopřivnice je jedinou obcí s rozšířenou působností v kraji, na jejímž území není pobytová služba pro seniory. Město má téměř 22 tisíc obyvatel.

adp/ČTK

13.5.2021
Do Fakultní nemocnice v Ostravě dnes z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii...
13.5.2021
Tuny bahna na silnicích, v zahradách a ve spodních patrech desítek rodinných domů. Bouřka doprovázená...
10.5.2021
Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie uvedla, že masivnímu požáru...
7.5.2021
Opavský majáles bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením podobu autokoncertu. Programem bude návštěvníky provázet opavský...
5.5.2021
Kulturně sportovní spolek Elegant připravil deset komentovaných cyklistických vyjížděk za historií, kulturou a přírodou Ostravy....
3.5.2021
Vystát frontu před školou, prokázat se negativním testem na covid-19 a pak v roušce zasednout...
26.4.2021
Moravskoslezský kraj chce i v příštím školním roce pokračovat se stipendii, jejichž cílem je zvýšit...
22.4.2021
Sedmatřicetiletého řidiče dnes v ulicích Havířova na Karvinsku pronásledovali policisté, použít museli i zbraň. Po...
22.4.2021
Strážníci sesbírali z ulic Ostravy letos přes tisíc stříkaček po narkomanech. Na aplikační pomůcky narážejí...
21.4.2021
Janáčkova filharmonie Ostrava uvede on-line Trojkoncert Ludwiga van Beethovena. V sále Domu kultury města Ostravy...
Reklama