Cizinci pracující v Unipetrolu jsou negativní. Prošli testy

Petrochemická společnost Unipetrol otestovala na přítomnost onemocnění covid-19 celkem 95 procent cizinců, kteří přijeli do areálu na Mostecku, aby zajišťovali nezbytné práce při odstávce. Výsledky jsou negativní. Dorazilo 472 pracovníků ze Slovenska, Polska, Německa, Francie a Rumunska. Řekl to mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl.

Podle úterního rozhodnutí krajské hygienické stanice postupně končí povinná karanténa u těch skupin pracovníků s negativním výsledkem testu. Do konce dubna chemička již neočekává příjezd žádného zahraničního pracovníka, v květnu pouze několik jednotlivců.

Plošné testování lidí, kteří přijeli do Unipetrolu z ciziny, je součástí bezpečnostních, hygienických a protiepidemických opatření přijatých firmou. „V testování pokračujeme, stejně tak jako s měřením teploty při vstupu do areálu. V případě podezření na nákazu budou dotyčné osoby izolovány a budou aktivována všechna hygienická a bezpečnostní opatření, která jsou pro tuto situaci připravena,“ řekl Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za výrobu, výzkum a vývoj.

Zahraniční pracovníci, kteří byli negativně testováni a u nichž skončila preventivní karanténa, se již mohou pohybovat mimo areál Unipetrolu nebo mimo svá ubytovací zařízení, protože pro ně platí stejná omezení pohybu jako pro občany České republiky. „I nadále ale platí povinnost používat výhradně své dopravní prostředky a pro nákupy ponecháme možnost využít tři speciální prodejny, které jsme pro ně zřídili. Ve spolupráci s městskou policií a Policií České republiky samozřejmě pokračujeme i v průběžné kontrole dodržování všech opatření uvnitř i mimo areál,“ uvedl Herink.

Největší zaměstnavatel na Kolínsku prodloužil odstávku výroby

Hlášení o pohybu zahraničních pracovníků Unipetrolu dostávají radnice Mostu a Litvínova. Podle informací vedení Mostu cizinci, kteří se doposud pohybovali v MHD nebo místních obchodech, nepatřili mezi tyto pracovníky.

Unipetrol při odstávce dělá nezbytné výměny potrubí a revize bezpečnostních prvků, čistí zanesená zařízení a katalyzátory nutné pro výrobu. Prioritou firmy je zajištění dodávek pohonných hmot na český trh. Odstávka zařízení je v plánu do 10. června.

vera/čtk

Dnes, 15:19
Medián inzertních cen chat a chalup prodávaných v tomto kraji za poslední rok vzrostl o...
Včera, 19:05
V celém areálu hřbitova ve Velkém Šenově na Děčínsku se hojně vyskytují zmije obecné, jediný...
Včera, 13:22
V Žatci dokončují rekonstrukci historické radnice. Za 47 milionů korun nechalo město opravit vnější část...
Včera, 07:44
Od 2. července do 6. září budou na zámku Nový hrad v Jimlíně na Lounsku...
30.6.2020
Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července opět otevře turistům. Po...
30.6.2020
Na Chomutovsku dnes oficiálně skončí provoz hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. Za svou třiapadesátiletou existenci vyrobila...
29.6.2020
Nezvyklý pohled na minulost poskytl ústeckým historikům známý příslušník místního undergroundu Jiří Šerý. Sepsal své...
28.6.2020
Od 1. července se změní trasy některých linek městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem....
26.6.2020
Chomutov možná přijde o víc než 30 milionů korun, část nesplacené půjčky a dotace poskytnuté...
25.6.2020
V Děčíně se dnes nečekaně rozpadlo vedení města. Zastupitelé odvolali pět radních včetně primátora Jaroslava...
Reklama