Mostečtí hasiči budou mít novou stanici. Původní je jedna z nejhorších v ČR

V Mostě se začala stavět nová požární stanice. Nahradí původní, která sloužila 45 let. Po dobu stavby budou hasiči v provizorních buňkách. Poté se přestěhují do moderního objektu s odpočinkovými místnostmi, kuchyňkou i prostorem pro fyzickou přípravu. Náklady na investici jsou 151 milionů korun.

Hasičský záchranný sbor se potýká podle ředitele Drahoslava Ryby dlouhodobě s nedostatkem peněz na stavební investice. „Nejhůře to vypadalo z velkých stanic v Praze v Holešovicích a pak v Mostě. Jsem rád, že se nám podařilo stavbu zahájit. Teď je jen otázka, zda ji dokončíme v roce 2021 nebo 2022,“ uvedl Ryba.

Komplikace se statikou objektu v Mostě, jenž byl určen k provozu nejdéle dvacetiletému, začaly v roce 2000. „Po roce 2010 po další revizi skeletu bylo jasné, že pokud napadne sníh, bude se muset rychle odstranit nebo stanice vyklidit,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Hasiči žádali při přípravě projektu o evropskou dotaci, v daném programu ale došly finance. Po roce 2018 stavbu zařadilo generální ředitelství sboru do rozpočtu. Protože se rozhodlo o stavbě základny na místě původní, musel se dočasně přestěhovat územní odbor do Litvínova a pro výjezd vzniklo v areálu v Mostě nové zázemí v podobě několika buněk. Odtud budou vyjíždět k zásahům hasiči po dobu stavby, která by měla skončit nejpozději v roce 2022.

Roušky v ambulancích a sociálních zařízeních. Od pátku také v Ústeckém kraji

Nová stanice bude připravena i k likvidaci olejových havárií, k zásahu u zřícených budov, při závalech či při velkých dopravních nehodách. „Je tu kontejner zařízen na vyprošťování při těžkých haváriích,“ uvedl Vyskočil.

V novém objektu budou mít hasiči místnosti pro denní službu, odpočinek, kuchyňku či multifunkční sportovní areál s cvičnou věží.

V Ústeckém kraji mají hasiči novou stanici v Bítozevsi a v Lovosicích. „Potřebovali bychom postavit ještě jednu novou stanici, a to v Klášterci nad Ohří,“ uvedl Vyskočil.

vera/čtk

Úroda ovoce na pálení je dobrá. Méně bude jen meruňkovice

4.8.2020
Druhé setkání dobrovolných, profesionálních i podnikových hasičů a jejich příznivců se uskuteční v sobotu 24....
3.8.2020
Ústecký kraj letos oslavil kulaté, dvacáté výročí. Prvním hejtmanem se v roce 2000 stal Jiří...
3.8.2020
Dýně, rajčata, okurky, kedlubny a další plodiny si mohou lidé vypěstovat na komunitní zahradě v...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
31.7.2020
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se před několika dny otevřela vyhlídka známého...
30.7.2020
V Ústeckém kraji je devět odběrových míst, kde se mohou na covid-19 nechat otestovat pacienti,...
28.7.2020
Zemědělci v Ústeckém kraji považují stav hrabošů za kritický. Na jednom hektaru pole je i...
27.7.2020
V Jirkově na Chomutovsku je otevřené nové informační a populárně naučné centrum spojené s multimediálním...
27.7.2020
V Ústí nad Labem končí generální oprava železničního mostu přes Labe. Kromě pilířů se dotkla...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
Reklama