Radní v Mostě odvolali vedoucí MŠ v Hutnické. Bránili se kontrolou, která chyby nezdůrazňovala

Rada města Mostu odvolala kvůli stížnosti učitelek vedoucí MŠ v Hutnické ulici Petru Nováčkovou. Radní se opírali také o inspekční zprávu. Ta ovšem žádná významná pochybení neodhalila.

„Odvolání je vždy až poslední možností, jak problémy řešit, ale v tomto případě radní nemohli konat jinak,“ uvedla náměstkyně primátora pro školství Markéta Stará (Hnutí ProMOST) s tím, že se při rozhodování opírali o závěry letošní inspekční zprávy České školní inspekce (ČŠI). „Ze šetření, které v mateřské škole provedla ČŠI a zřizovatel, vyplynuly závažné skutečnosti, které vedly k jejímu odvolání,“ doplnila Stará. To je ovšem z její strany zavádějící. Inspektorky kontrolovaly školku tři dny na konci ledna. V inspekční zprávě pak převažuje spíš chvála nad zdůrazňováním nedostatků, a proto stojí argumentace radních spíš na domněnkách než faktech.

Do čtyř let přijde o práce na Mostecku 1000 horníků

„V průběhu inspekčních hospitací bylo ve všech třídách patrné pozitivní sociální klima projevující se empatickou komunikací učitelek s dětmi. Učitelky poskytovaly dětem účinnou zpětnou vazbu, pozitivním hodnocením oceňovaly konkrétní projevy dětí, vedly je ke zhodnocení svých vzdělávacích výsledků, ojediněle se dařilo využívat i prvků formativního hodnocení,“ stojí ve zprávě ČŠI. Jediná zmínka z celé zprávy, která je formulována jako „doporučení pro zlepšení činnosti školy“, avšak nikterak nemá vliv na atmosféru ve školce s vlivem na děti, zní: „Vyřešit příčiny neshod mezi ředitelkou školy a učitelkami, neboť jsou potenciálním rizikem pro kvalitu poskytovaného vzdělávání.“

Čtyřpruh u Třebušic na Mostecku na silničním tahu I/13 se otevře v létě

Mateřskou školu v Hutnické ulici vede od 27. března až do jmenování nového vedení statutární zástupkyně Šárka Procházková.

Bude tak zřejmě na soudě, pokud se na něj obrátí odvolaná Petra Nováčková, aby určil, zda bylo k odvolání dostatek zákonných důvodů. Jinak by se město Most mohlo dostat do podobné situace jako sousední Louny, které vyhazov ředitelky v rozporu se školským zákonem stál soudní prohru, tj. neplatnost odvolání, a 1,7 milionu korun na soudních výlohách.

(mim)

20.6.2020
Před 14 dny začala demolice prvního ze čtyř vybydlených panelových domů v části města Litvínov...
10.6.2020
Mostecká policie řeší dva kuriózní případy krádeže a zpronevěry. Ostraha mosteckého obchodního domu zadržela muže,...
8.6.2020
V závodě Unipetrolu v Litvínově na Mostecku končí téměř dvouměsíční odstávka. Při pravidelné údržbě všech...
4.6.2020
Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál mírně vzrostly,...
2.6.2020
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
23.5.2020
V Ústeckém kraji se ve větších městech otevřou aquaparky i koupaliště většinou příští týden. Umožňuje...
Reklama