Tahače v srpnu. Na okruhu v Mostě by měly být první velkou akcí

Prvním závodem na Autodromu Most v této sezoně by měla být srpnová Czech Truck Prix. Vedení okruhu je připraveno uspořádat akci evropského šampionátu tahačů i bez diváků či s jejich výrazně omezeným počtem. Kvůli pandemii koronaviru a omezenému provozu dosud přišlo o příjmy ve výši téměř 15 milionů korun.

„Autodrom se stejně jako republika a celý svět nachází v situaci, kterou jsme nezažili, a která je pro nás nová. Snažíme se s tím vyrovnat a pracovat v těchto velmi omezených podmínkách,“ řekl předseda představenstva společnosti Autodrom Most Josef Zajíček.

Areál okruhu je sice již částečně otevřený, v minulých týdnech však přišel o řadu soukromých akcí zejména zahraničních klientů. „V březnu jsme měli na každý den naplánovanou akci. Snažíme se se všemi individuálně komunikovat, abychom našli náhradní termíny, náhradní řešení. Abychom si zachovali jejich přízeň,“ řekl Zajíček s tím, že i pro zástupce Autodromu je těžké se orientovat ve vládních restrikcích.

Aktuálně již na okruhu za přísných hygienických podmínek některé týmy trénují a testují. Na novou sezonu se zde například připravovala Buggyra. „Snažíme se zastavená kola roztočit, aby se zde něco dělo a co nejrychleji jsme se dostali do normálního provozu,“ řekl Zajíček. Zároveň se zástupci státu jednají o podmínkách, za kterých by v Mostě mohly trénovat a testovat zahraniční týmy. „Jsme schopni si je vyzvednout na hranicích, koridorem je sem přivést a po celou dobu budou v areálu,“ podotkl.

Připomínka světového rekordu v hodu diskem se letos konat nebude. Daňkův memoriál zrušen

Vedení Autodromu i nadále počítá s tím, že součástí sezony budou všechny tři velké plánované akce – závod ME tahačů, šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters a NASCAR Show. „První akcí na okruhu by měla být na konci srpna Czech Truck Prix, kterou plánujeme uspořádat tak, jak jsme chtěli od začátku. Samozřejmě, že sledujeme situaci, ale věříme, že se nám to podaří,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka Autodromu Jana Svobodová.

Termín závodů ADAC a NASCAR se ale změní. „Jsme na 90 procent domluvení, že se u nás obě akce pojedou a je zde i varianta, že by se tak stalo společně,“ řekla Svobodová. ADAC GT Masters by se měl uskutečnit na přelomu října a listopadu, NASCAR maximálně o dva týdny později. „Jednáme s pořadateli i zástupci dalších okruhů. Ve složité situaci jsou všichni, všichni dávají dohromady nové kalendáře,“ podotkla Svobodová.

Česko podle odborníků epidemii zatím zvládá. Roste počet vyléčených

Mostečtí pořadatelé věří, že na hlavní závody budou moct přijít i fanoušci, jsou však připraveni i na variantu, že bude počet diváků na akcích i nadále vládou omezen. „Divácká kulisa je důležitá, ale musíme se podřídit restrikcím. Jsme připraveni závody absolvovat i před prázdnými tribunami,“ řekl Zajíček. Se ztrátami se Autodrom snaží bojovat i překlenovacími úvěry či akcionářskou půjčkou. „Pracujeme na variantách, jak se z toho dostat. Autodrom Most je tady 40 let a přežije i tento problém. Jen potřebujeme vidět světlo na konci tunelu, a to začínáme vidět,“ dodal Zajíček.

vera/čtk

29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
28.5.2020
V Děčíně začala plánovaná oprava střechy zimního stadionu, vyjde na 26 milionů korun. Město ji...
27.5.2020
Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu zbraně...
27.5.2020
Děčínské zoo se letos podařilo odchovat dvojčata vzácné kozy šrouborohé. Kopytník figuruje na seznamu ohrožených...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
26.5.2020
Litvínov na Mostecku chce postavit dopravní terminál u autobusového a vlakového nádraží. Náklady jsou okolo...
26.5.2020
Trhovci na hranicích s Německem v Petrovicích na Ústecku měli od poloviny března své podniky...
Reklama