Multifunkční městské karty přinesou obyvatelům Krnova řadu výhod

1.2.2022
Redakce

Krnovská radnice připravuje projekt multifunkční městské karty. Držitelům z řad obyvatel i návštěvníků města by v budoucnu umožnila čerpat řadu výhod. Karta by měla například sloužil ke vstupu na různá sportoviště či jako čtenářský průkaz do krnovské knihovny. Ve městě nyní platí dvě karty, město počítá s jejich sloučením.

„Městská karta pro Krnov by měla být multifunkční kartou, která přispěje ke zlepšení životního standardu občanů města a měla by občanům i turistům přinést některé výhody. Cílem projektu je sjednotit platformu pro celé město, občany, návštěvníky, instituce nebo subjekty a zjednodušit a zpřehlednit využívání služeb nebo produktů,“ uvedla mluvčí města Dita Círová.

Dva kartové systémy využívané ve městě nejsou podle Círové nijak vzájemně propojeny. Jde jednak o kartu Městského informačního a kulturního střediska Krnov a karta Technických služeb.

V první etapě připravovaného projektu má nastat sloučení obou systémů a jeho propojení se systémem společnosti KODIS, která v Moravskoslezském kraji koordinuje hromadnou dopravu. „Jednotnou kartu budou moci občané města využívat například při vstupu, rezervacích a platbě v kulturních a sportovních zařízeních města. Připravuje se i bonusový a slevový systém. Plánuje se využití městské karty jako čtenářského průkazu do městské knihovny,“ řekla Círová.

V dalších etapách pak může být městská karta rozšířena jako turistická karta pro návštěvníky města, při parkování, ve školách a školních jídelnách, pro platby na akcích města či jako karta benefitů pro zaměstnance městského úřadu. „Náklady na přípravnou fázi projektu se pohybují okolo 345 tisíc korun. Náklady spojené s realizací první etapy projektu odhadujeme na dva miliony korun,“ řekla mluvčí města.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte