Muže, který v Mostě přepadl seniorku, dopadli policisté během pár hodin

13.3.2022
Jaroslav Svoboda

Skvělou prací se blýskli mostečtí policisté, kterým se podařilo během pár hodin po činu dopadnout pachatele přepadení seniorky. Ten už je za mřížemi a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

K přepadení seniorky došlo v Mostě začátkem týdne. Za bílého dne si tam vyhlédl třiadvacetiletý muž z Mostecka nic netušící seniorku, která se procházela v jednom z místních parků. „Muž se měl opakovaně snažit poškozené vytrhnout kabelku, kterou měla přes rameno. Jeho plán se zřejmě nedařil podle představ, proto měl užít větší síly. Následkem byl pád ženy na chodník,“ uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policisté sice objasnili krádeže jízdních kol, dalších ukradených ale stále přibývá

Seniorka při přepadení utrpěla zranění, kvůli kterému musela být převezena k ošetření do nemocnice. Násilník pak s ukradenou kabelkou z místa utekl. Seniorka tak přišla o finanční hotovost i osobní věci.

„Muže se policistům podařilo dopadnout během velmi krátké doby, za pár hodin od spáchaného činu byl za mřížemi. Podle kriminalistů se jedná o 23letého muže z Mostecka. Peníze údajně potřeboval pro svoji potřebu. Důsledným šetřením kriminalisté dámskou kabelku včetně obsahu zajistili,“ dodala mluvčí Bartošová.

Policejní vyšetřovatelka třiadvacetiletého muže obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Na základě jejího podnětu soud obviněného navíc poslal do vazby, kam ho doprovodili policisté. V případě odsouzení hrozí mladíkovi poměrně vysoký trest, za mřížemi si totiž může pobýt až deset let.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte