Muzikál plzeňského divadla natočil své největší hity. Víc než třicet z nich vydává na CD

22.12.2021
Andrea Jančová

Více než třicet hitů z nedávného i současného repertoáru plzeňského muzikálového souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla najdou posluchači na novém dvojCD s názvem Na muzikál do Plzně! To obsahuje písně z populárních světových muzikálů Kočky, Chyť mě, jestli na to máš, Duch, Donaha! nebo z české Dobře placené procházky.

Na albu zpívají Stanislava Topinková Fořtová, Pavel Režný, Soňa Hanzlíčková, Jozef Hruškoci nebo Pavel Klimenda. Bonusově i několik populárních hostů – například Ivana Chýlková, Dasha, Jan Kříž a Tomáš Savka. Zpěváky doprovází převážně orchestr muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla.

„Soubor muzikálu prošel v posledním období velkou proměnou – od někdejšího operetního ansámblu až po dnešek, kdy je schopen uvádět ty nejnáročnější světové muzikály a řadí se tak k české špičce. Přispělo k tomu i otevření technicky skvěle vybaveného Nového divadla v roce 2014, které tehdy umožnilo uvést světoznámý hit Kočky,“ řekl ředitel divadla Martin Otava.

Práce na novém CD zabraly souboru více jak dva roky, většina skladeb byla natočena v Novém divadle díky modernímu technickému vybavení. Slavnostní křest se uskuteční 12. ledna příštího roku ve foyer Nové scény plzeňského divadla.

Zdroj :vz/DJKT


Témata:

Nepřehlédněte