9℃
Dnes je 16. únor , svátek má Ljuba

Mystéria a překvapivé konce. Přinášíme 3 tipy na psychologické filmy, které vám nedají spát

Uznáváme, že psychologické drama není šálkem kávy pro každého. Zcela ale určitě se shodneme, že tento žánr je velmi zajímavý a někdy až do posledních okamžiků nechápeme, o co v daném filmu běží. Pokud jsme vás navnadili, zkuste náš psychologický filmový maraton.

Reklama

Čistá duše

Film Čistá duše čerpá inspiraci ze života slavného držitele Nobelovy ceny Johna Forbese Nashe. Pro někoho se to zprvu může zdát jako trochu nuda, ale málo lidí o tomto významném člověku ví, že trpěl schizofrenií. Schizofrenie se projevuje rozdvojenou osobností, lidé často vidí přeludy a nedokáží rozeznat, co je skutečné a co není. Již od začátku byl John Nash poněkud jiný. Byl posedlý myšlenkou přijít s něčím originálním. Nicméně ve filmu společně s ním procházíme jeho životem, od mladých zklamání, po první lásku, svatbu, úspěchy a neúspěchy. Mimo to, je ale Nash zapojen do tajné akce, o které nesmí mluvit. Nejsmutnější na tom ovšem je, že to není skutečné, což on není schopen přijmout. Proto je léčba velmi náročná, protože si nechce připustit, že je opravdu nemocný. Po boku mu neustále stojí jeho žena, která se nechce vzdát myšlenky, že už nikdy neuvidí muže, do kterého se prve zamilovala. Díky ní a lidské pevné vůli, kterou Nash má vysadí prášky a donutí se oprostit od svých přeludů, ačkoliv ho neustále provázejí na každém kroku. Ve zkratce film je inspirací pro všechny, co hledají pevnou vůli. A tu John Nash skutečně našel.

Čirý děs a hrůza, to jsou Hoffmannovy povídky. Straší už nás přes 200 let

Prokletý ostrov

Pokud vás bude bavit film Čistá duše, na podobné bázi je natočen i film Prokletý ostrov. V tomto legendárním snímku a v hlavní roli s oscarovým hercem Leonardem DiCapriem se ocitneme na ostrově, kde z psychiatrické léčebny utekla šílená vražedkyně. Děj se odehrává po druhé světové válce, kdy se hlavnímu hrdinovi prolínají myšlenky na koncentrační tábor, v doktorech vidí nacistické zrůdy a podobně. Také se mu zjevuje jeho manželka, která jak to zprvu vypadá, uhořela. Na konci ovšem dojde k rozluštění kdejaké nepochopené záhady a zcela určitě takovýto konec očekávat nebudete.

Zrcadlo v ložnici, umělé kytky a staré věci. 3 základní věci, které vám ničí domácnost

Osudový dotek/ The Butterfly Efect

Film u nás nesmyslně nazvaný Osudový dotek se zabývá motýlím efektem. Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu. V hlavní roli Asthon Kutcher už od mala má výpadky paměti, začne si psát proto deníky, díky kterým se dostane řekněme zpátky v čase a najednou vidí, jak okamžik, nějaký zásadní, který se v minulosti snaží změnit, neuvěřitelně změní celý budoucí průběh. A je to právě způsobeno jen chviličkou, tou jednou věcí, která se udělala jinak. Pokud chcete více zabřednout do taje efektu motýlích křídel, tento film je pro vás jasná volba.

Před 56 minutami
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Před 2 hodinami
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Dnes, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Dnes, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Dnes, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Dnes, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Dnes, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
Včera, 17:30
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
Včera, 16:00
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Včera, 14:00
Má to vůbec smysl se podobným problémem zabývat? Můžeme se o to pokusit. Mnohým vytanou...
Reklama