• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na Desítce se bude slavit pivní umění

  20.9.2023
  Renata Říhová

  V sobotu 23. 9. se na Kubánském náměstí uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku.

  První ročník festivalu Desítka na Desítce zaznamenal mezi návštěvníky ohromný úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká dvanáct minipivovarů, bezpočet stánků s vybranými delikatesami a skvělá hudba.

  Festival vypukne v pravé poledne, bezprostředně po skončení populárních farmářských trhů. Mezi dvanáctku zúčastněných pivovarů patří: Hákův parní pivovar – Mlékojedy, Rodinný pivovar Pacov – Pacov, Městský Podorlický pivovar – Rychnov nad Kněžnou, Pecký pivovar – Pec pod Sněžkou, Pivovar Antoš – Slaný, Muflon Pivovar Kunratice – Praha 4, Pivovar Malý Janek z Jinců – Jince, Pivovar Matuška – Broumy, Pivovar Mazák – Dolní Bojanovice, Pivovar Obora – Malšice, Pivovar Kolčavka – Praha 9 a Pivovar Trilobit – Praha 8. Zkrátka bude příležitost ochutnat piva legendárních značek i méně známou produkci.

  O pivním králi festivalu rozhodne hlasování. Návštěvníci festivalu budou mít možnost zakoupit si degustační set v hodnotě 50 korun, který obsahuje sklenici (0,3l), kartu s nadepsanými pivovary, na které mohou hodnotit jednotlivé pivovary a tužku. Degustační sklenice si mohou návštěvníci průběžně vymývat pitnou vodou, vyhnout se čepování piva do plastu a podpořit tím principy udržitelné Desítky. Pokud se budou chtít návštěvníci zúčastnit hlasování o nejlepší pivo festivalu, stačí, když ohodnotí pivovary dle svých preferencí. Hlasování skončí v 18 hodin. Akci bude moderovat Tomáš Grohregin.

  „Všechny místní i přespolní srdečně zvu na tuhle skvělou akci, která je oslavou sládkovského umu a azylem pro všechny fanoušky piva, kteří teď v době vinobraní jen obtížně hledají útočiště. Jsem přesvědčen, že půjde o fajnový a pohodový vrchol babího léta,“ řekl starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

  O hudební doprovod se postarají kapely jako Hrajeto, Motovidlo, Krásné nové stroje nebo Michal Tučný Revival. Program festivalu a informace o něm naleznete na webových stránkách desáté městské části.

  Zdroj: TZ MČ Praha 10


  Témata:

  Nepřehlédněte