Na hokejové mistrovství světa jedou dva hráči karlovarské Energie

10.5.2022
Roman Kořinek

Vedení českého národního týmu oznámilo konečnou nominaci na nadcházející mistrovství světa a zapsalo do ní i dvě jména spjatá s extraligovou Energií Karlovy Vary. Do Finska, kde se šampionát hraje, se podívají Jiří Černoch a Jakub Flek. A zatímco pro prvně jmenovaného se jedná o premiéru, ten druhý si atmosféru turnaje vyzkouší podruhé v kariéře.

Jiří Černoch účastí na šampionátu završí sezonu, do které vstoupil čtyřgólovým představením s brněnskou Kometou, načež ho na dva měsíce vyřadilo ze hry vážnější zranění. Po svém návratu do sestavy Energie však opět táhl třetí karlovarský útok s Petrem Koblasou a Martinem Kohoutem na křídlech a týmu potřetí v řadě pomohl do předkola play-off. S reprezentací absolvoval kompletní program od prvního kempu až po závěrečný turnaj Euro Hockey Tour ve Švédsku, přičemž mu nový trenér národního týmu Kari Jalonen dopřál bohatý prostor v elitních řadách, i při hře v přesilovce či v oslabení.

„Z nominace mám velkou radost. Spadl ze mě tlak, protože jsem věděl, že nějakou šanci na nominaci mám. Teď musíme mistrovství dobře odehrát a udělat nějaký úspěch,“ říká Jiří Černoch a dodává: „Snažil jsem se proto hrát co nejlépe, abych si nemohl nic vyčítat. Nechal jsem tam sto procent.“

Na světový šampionát se podruhé v kariéře vydá Jakub Flek. Klíčový hráč Energie tak naváže na další povedený ročník na klubové scéně, kdy byl s 36 body druhým nejproduktivnějším hráčem Energie. Devětadvacetiletý Flek nastupoval za národní tým už v průběhu letošní sezony, kdy odehrál turnaje ve Finsku a v Rusku, jen těsně mu pak unikla nominace na únorové olympijské hry v Pekingu. Flek dokázal po konci klubové sezony zopakovat svůj loňský reprezentační příběh a po premiéře v Rize, kde patřil na MS k nejlepším českým hráčům, si zahraje na světovém šampionátu i letos ve Finsku.

Jen těsně naopak unikla nominace dalším dvěma hráčům Karlových Varů a to konkrétně brankáři Štěpánu Lukešovi a útočníkovi Ondřeji Beránkovi. Oba hráči už byli v průběhu přípravy z nominace původně vyřazeni, kvůli omluvenkám ostatních hráčů byli ale opět dodatečně do národního týmu povoláni. Do přípravy Česka před MS se zapojil i Jan Hladonik a západočeský extraligový klub tak měl s pěti účastníky v Jalonenově výběru největší zastoupení z celé extraligy.

MS začíná ve Finsku v pátek 13. května, Češi se ve skupině B, která se odehraje Tampere, postupně utkají s Velkou Británií, Švédskem, Rakouskem, Lotyšskem, Norskem, USA a domácím výběrem.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte