26℃
Dnes je 21. červenec , svátek má Vítězslav

Na koupaliště v Praze se musí ráno a nejlépe městskou dopravou

Pražská koupaliště lákají v létě na nové vodní atrakce i grilovaná jídla. Ideálně by auto měli nechat doma a přijet veřejnou dopravou, řekli provozovatelé koupališť v Praze.

Reklama

Kvalita vody ve většině pražských přírodních koupališť je podle hygieniků bez problémů. Pouze v Hostivaři zjistili sinice, ve Lhotce a Džbánu je voda zakalená.
Biotop Lhotka v blízkosti sídliště Novodvorská musel v těchto dnech kvůli nemocným plavčíkům mírně omezit kapacitu. V rekordně teplou středu podle vedoucí střediska Jany Fantové už dvě hodiny před otevřením stála před vstupem několik desítek dlouhá fronta zájemců. Aktuální stav je možné sledovat na webu. O prázdninách by ale areál měl fungovat již naplno, uvedla Fantová. Lhotka má tento víkend otevřeno od 09:00 do 18:00. V červenci a srpnu je provozní doba prodloužena do 20:00.
Hostivařská přehrada s vodní plochou 43 hektarů je připravena odbavit všechny zájemce. Kapacita tu je 5500 koupajících se a ve středu byla podle slov ředitele areálu Daniela Ulrycha naplněna zhruba z 80 procent. Na léto zde mají atrakce pro všechny generace. Tahákem je 50metrová skluzavka s časomírou. Návštěvníkům je k dispozici v ceně vstupného. V areálu funguje ale i wakeboardingový vlek, půjčovna paddleboardů, beachvolejbalová hřiště nebo hřiště na pétanque. O prázdninách tu bude škola djingu i pravidelné akustické úterky. Aktuální program je k dispozici na facebooku. Mají zde také pestrou nabídku jídel od salátů a grilovaných specialit po oblíbené langoše. Areál je v provozu od 09:00 do 20:00.
Přírodní koupaliště Motol v červenci zprovozní hřiště na vodní pólo, řekl provozovatel Milan Kirlík. I tady si letos návštěvníci nově mohou objednat jídla z grilu. Koupaliště je v provozu od 09:30 do 20:00.
Více prodejních míst, dětský hrad a klouzačku má od letoška koupaliště Stírka v Kobylisích, uvedl provozovatel Robert Segmüller. Otevřeno je od 09:00 do 19:00, v červenci a srpnu do 20:00.
Vedoucí areálu Petynka v Praze 6 Ondřej Renský předpokládá, že o víkendech se kapacita koupaliště naplní kolem 13:00 až 14:00. Doporučuje tedy přijít co nejdříve. Na návštěvníky tu čekají mnohá vylepšení, mimo jiné i nový stánek z občerstvením, řekl Renský.
Zdroj: čtk

Vyváděli peníze z kraje? Policie se zajímá o hejtmanku Jermanovou z ANO a její nejbližší kolegy

Před 1 hodinou
Neznám lepší lék na smutek, než zalistovat ve starých sešitech a začíst se do hlášek...
Před 2 hodinami
Stát vynaloží jednu až 1,5 miliardy korun na projekty zaměřené na zadržení vody v krajině....
Před 3 hodinami
Jmenoval se Vasilij Danilovič Sokolovskij (21. 7. 1897 – 10. 5. 1968) a jeho jméno...
Dnes, 08:00
Tehdy bylo půl čtvrté ráno, když jsem byl probuzen. Nikdy jsem tak brzy nevstával, a...
Včera, 17:30
Ivan Hrozný proměnil Rusko ve velmoc, vládl však pomocí brutální tajné policie. Dostál svému přídomku,...
Včera, 16:00
V 19. století se začalo ostrovu Vis (italsky Lissa) ležícímu v dnešním Chorvatsku naproti Makarské...
Včera, 14:00
Když v roce 1953 dva vědci, Francis Crick a James Watson, zveřejnili v časopisu Nature...
Včera, 11:30
Vlastně spíš připomínala dnešní taxíky. Měla dva štafly a dopravovala zákazníky po Brně okolí podle...
Včera, 10:00
Ještě před pár lety jsme jej téměř neznali a dnes se předháníme, kdo má větší...
Reklama