Na ohni, v jednom hrnci nebo kotlíku. Jídlo venku

2.8.2020
Jiřina Pouzarová

Buřty s cibulí na ohni

dobré špekáčky, stejný počet větších cibulí, troška oleje na smažení cibule

Pokud chcete malou změnu v pečení špekáčků, vyzkoušejte variantu na otevřeném ohni na pánvi s cibulí. Jednodušší recept snad ani neexistuje a špekáčky chutnají v přírodě po fyzické práci s čerstvým chlebem nejlépe.

Jak na to? Špekáčky nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na silnější kolečka. Rozdělejte oheň, rozehřejte pánev, nalijte do ní trošku oleje a nasypte cibuli. Asi minutu míchejte a smažte, než cibule změkne a povolí. Poté nasypte kolečka špekáčků a pečte společně. Večeře je hotová asi za deset minut a s čerstvým chlebem a dobrou hořčicí si skvěle pochutnáte. Cibule na chlebu je úplný skvost!

Co se skrývá v koši. Hurá na piknik

Hovězí na víně v kotlíku

1 kg hovězí kližky, 4 větší cibule, 4 žluté nebo bílé papriky, 8 rajčat nebo plechovka krájených nebo rajčatový protlak, 750 ml červeného vína, olej nebo sádlo na osmažení cibule, sůl, pepř, cukr na dochucení

Hovězí maso a cibuli nakrájejte jako na guláš. Cibuli osmažte na tuku, přidejte maso, osolte a opepřete. Maso nechte asi 10 minut dusit, mezitím nakrájejte rajčata a papriky a přidejte je do hrnce. Osolte a opepřete, zalijte celou lahví červeného vína a vařte na mírném ohni, až maso změkne. Kouzlo receptu je v ingrediencích, čím lepší maso, víno a zeleninu použijete, tím bude jídlo chutnější. Nejlepší jsou domácí voňavá rajčata. Jako přílohu můžete zvolit uvařené těstoviny, ale dobrotu můžete jíst jen se zeleninou a chlebem.

Jedeme na chalupu, kde vaříme v kalupu

Recept pochází od farmářů z jižního Tyrolska, kteří musí pracovat celý den a tudíž jídlo musí nechat dlouho lehce pobublávat v jednom hrnci bez dozoru.

Amur pečený na kameni s bylinkovým dipem

Suroviny na rybu: podkovy z amura podle počtu strávníků, citron (na každou rybí podkovu půlku), sůl, pepř

Suroviny na dip: zakysaná smetana, aromatické bylinky ze zahrady (pažitka, petržel, tymián, libeček yzop a další dle chuti a možností), sůl, stroužek česneku

Amura si nechte v rybárně vyvrhnout a zbavit šupin. Doma ho nakrájejte na podkovy a vložte do větší mísy. Osolte a bohatě pokapejte citronovou šťávou. Nechte v chladu odležet asi hodinu. Mezitím si připravte jednoduchý dip ze smetany a bylinek. Na zahradě nasbírejte menší hrst aromatických rostlin, nakrájejte je nadrobno, smíchejte se zakysanou smetanou a osolte podle chuti. Přidejte stroužek česneku. Rozpalte kámen nebo gril a na něm opečte podkovy amura dozlatova. Podávejte s vařenými bramborami, dipem a obložte zeleninou.

Letní bramborové saláty. Jsou svěží díky čerstvé zelenině

Jablka pečená v horkém popelu

Jedno větší sladké jablko pro každého strávníka, půl čajové lžičky skořice na každé jablko, polévková lžíce cukru krystalu na každé jablko, menší plátek másla na každé jablko, alobal

Jablka do balíčků si můžete připravit už doma. Každému jablku vykrojte horní část i se stopkou tak, abyste v něm vytvořili jakýsi trychtýř. Jablko zůstává vcelku. Do trychtýře nasypte cukr a skořici a vložte plátek másla. Jablko nastojato zabalte do alobalu (lepší je použít zdvojenou vrstvu) a ten uzavřete nahoře tak, aby šťáva, která se pečením uvolní, zůstala uvnitř a nevytekla ven. Venku si připravte už jen žhavé uhlíky. Balíčky naskládejte do silné vrstvy žhavých uhlíků, aby jejich žár obklopil alobal jako peřina. V ohni jablka pečte asi hodinu. Poté je opatrně vyjměte z uhlíků v ohništi a dezert si vychutnejte přímo z alobalu.

FOTO: Jídla venku

Jídla venku - taborak ohen jidloJídla venku - taborak ohen jidloJídla venku - taborak ohen jidloJídla venku - taborak ohen jidloJídla venku - taborak ohen jidlo
Další fotky
Jídla venku - taborak ohen jidlo


Nepřehlédněte