3℃
Dnes je 13. prosinec , svátek má Lucie

Na přímé otázky žádal stejně přímé odpovědi. Král světové talkshow Larry King chtěl měnit USA

Další fotky

Jeho celé jméno znělo Lawrence Harvey Zeiger (nar. 19. 11. 1933) a svou slavnou talk show „Larry King Live“ uváděl od 3. 6. 1985 do 16. 12. 2010. Výběrem hostů a témat utvářel každodenní realitu USA, ale proslul také tím, že se aktuálně po osmé rozvádí.

Jeho rodiče, ortodoxní Židé, se do Spojených států přistěhovali z Litvy (matka) a z Ukrajiny (otec), on sám se narodil už v New Yorku. Záhy přišel o otce, který zemřel na infarkt, rodina, tedy Larry, jeho matka a jeho bratr, skončila na dávkách. Poté, co King ukončil studia na veřejné střední škole v rodném Brooklynu, začal pracovat, aby podpořil rodinný rozpočet. Od svého mládí toužil po tom pracovat v rozhlase, což se mu splnilo již v 50. letech, když byl zaměstnán v rozhlasovém vysílání na Floridě jako hlasatel.

Bizarní americké reality show. Jsou tak hloupé, že se nemůžete přestat dívat

Jeho pořad „Larry King Live“ začala v červnu 1985 vysílat americká televizní stanice CNN. Do vysílání za ním mezi jinými přišli Bob Hope (herec), Stephen King (spisovatel hororů), Frank Sinatra (zpěvák), Barbra Streisandová (herečka) a dokonce i prezidenti USA Nixon a Reagan. Jeho živě vysílané rozhovory s Billem Clintonem a Georgem Bushem trvaly půldruhé hodiny, rozhovor s Michailem Gorbačovem celou hodinu. Zvláštní hodinové vysílání věnoval Hillary Clintonové a jejímu skandálu s investicemi do nemovitostí „Whitewater“, do kterého byla zapletena a jehož vyšetřování bylo nakonec ukončeno, protože veškeré zásadní doklady týkající se této věci se „ztratily“. Pozval i kontroverzní hosty a probíral i takové témata jako je existence UFO a mimosmyslového vnímání.

Narozeniny cílevědomé Hillary. Uspěla v mnohém, v tom hlavním nikoliv

Na rozdíl od mnoha jiných moderátorů si Larry King udržoval ve vztahu ke svým hostům sice přímý, ale nekonfrontační přístup. Byl pověstný tím, že jim kladl přímé otázky, ale například před rozhovorem s autory knih nečetl předem jejich díla, aby jeho znalosti byly stejné jako znalosti obecenstva. Show skončila na základě jeho vlastního rozhodnutí, když 29. června 2010, ve svých 77 letech, Larry King oznámil, že s ní končí. Podle CNN během 25 let jejího trvání Larry King odmoderoval více než 30 000 rozhovorů.

Aféru s doutníkem a stážistkou Clinton před 24 lety ustál, Monika se kvůli ní trápí dodnes

Po infarktu, který prodělal v roce 1987, založil Larry King Cardiac Foundation, která hradí operace srdce pacientům, kteří by si ji z finančních důvodů nemohli dovolit.

Stejně jako jeho show byl bohatý i manželský život Larryho King. Oženil se celkem 8 x, a to se 7 ženami:

  1. V roce 1952 se oženil se svou láskou ze střední školy, Fredou Millerovou, když mu bylo 19 let. Manželství trvalo jen do příštího roku, kdy údajně na příkaz rodičů bylo zrušeno.
  2. Manželství s Annette Kaye trvalo krátce; v listopadu 1961 mu porodila syna Larryho Jr., se kterým se jeho otec setkal, až když byl třicátník.
  3. Roku 1961 se jeho třetí manželkou stala Alene Akins, „zajíček“ z Playboye. King adoptoval jejího syna Andyho v roce 1962. V následujícím roce se manželé rozvedli.
  4. Se čtvrtou manželkou, Mary Francis „Mickey“ Stuphin se oženil v roce 1963. Rozvedli se a za šest let se znovu oženil s manželkou č. 3, Alene Akins, a narodilo se jim druhé dítě Chaia. Podruhé se rozvedli v roce 1972.
  5. V září 1976 se King oženil se svou pátou manželkou, učitelkou matematiky a asistentkou produkce, Sharon Lepore. Rozvedli se za 7 let.
  6. King potkal v srpnu 1989 podnikatelku Julii Alexander a 7. října téhož roku se stala jeho šestou ženou. Každý však žil v jiném městě, následovala odluka a pak rozvod (1992). Po pěti týdnech známosti se zasnoubil s herečkou Deannou Lund, ale jejich vztah skončil ještě dříve, než se stačili vzít.
  7. Se svou sedmou, poslední (?), manželkou Shawn Southwick (*1959), herečkou a televizní moderátorkou, se oženil v roce 1997 v nemocnici, tři dny předtím, než podstoupil operaci srdce. Mají dvě děti: Chance (*1999) a Cannon (*2000). King při 10. výročí sňatku vtipkoval, že manželství se Shawn je jediné, jehož délka se dá vyjádřit dvouciferným číslem. Přesto se oba chtěli roku 2010 nechat rozvést, ale usmířili se – až 20. srpna 2019 Larry King znovu požádal o rozvod a pár zatím žije odděleně.

 

FOTO: Larry King

Larry King - Ministr obrany Donald Rumsfeld odpovídá na otázku Larryho Kinga CNN během natáčení jeho programu Larry King Live -commons-wikimedia –Larry King - Larry King (2011) -commons-wikimedia –Larry King - Larry King se svou sedmou manželkou, Shawn Southwick, na slavnostním ceremoniálu Mercedes-Benz Hope Gala 2014 v Beverly Hilton -commons-wikimedia –Larry King - Americká aktivistka Christina Tobin s Larry Kingem -commons-wikimedia –Larry King - Deanna Lund (1937 – 2018) – pouze snoubenka Larryho Kinga – wikipedia
Další fotky
Larry King - Larry King (2011) v hotelu Aldorf Astoria -commons-wikimedia –Larry King - Prezident George W. Bush a Laura Bush s Larry Kingem (2006) -commons-wikimedia –Larry King - Profesorka Deborah Tannen a Larry King na akci ASAE v Kennedyho centru, pořízené dne 5. ledna 2013 -commons-wikimedia –

Pokud jde o potomky, má Larry King (zatím) 5 dětí, 9 vnoučat a 4 pravnoučata.

Je stoupenec agnosticismu, domnívá se, že existence nadpřirozena (metafyzična), včetně Boha apod. se nedá ani potvrdit, ani vyloučit. Těžko říct, zda ho k tomuto názoru dovedla spíše jeho námětově velmi košatá talk-show anebo jeho početná manželství, případně obojí.

 

Před 50 minutami
Oproti dvěma třem předchozím letům by se náborové plány zaměstnavatelů neměly v prvním čtvrtletí roku...
Před 6 minutami
Začal galvanickým pokovováním, objevil ideální izolaci pro kabely a doslova se vrhl na výrobu telegrafních...
Včera, 18:30
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 18:30
Přistání člověka na Měsíci se uskutečnilo před 50 lety. Tedy 20. července roku 1969. Mise...
Včera, 17:00
Jsou vzpomínky, které se nám vryjí do paměti už v dětství a vytvoří nesmazatelnou stopu....
Včera, 16:03
Jestliže se už nemůžete dočkat vánoc, můžete je slavit už tuto sobotu se zvířátky z...
Včera, 15:00
Ve své době byl jedním z nejbohatších lidí na světě, ale neomezené finanční prostředky mu...
Včera, 12:30
Veřejnost se o ní však neměla, pokud možno, dozvědět vůbec nic. I když jde o...
Včera, 11:00
Pokud pozorně pročítáte kalendář, tak zjistíte, že přetéká různými mezinárodními dny, které oslavují všechno možné....
Včera, 09:00
Naši předkové nedali na máslo dopustit. Máslo ale nebylo vždycky tak snadno dostupné jako dnes....
Včera, 08:22
Nejznámější jsou jeho grafické listy, čerpajících ze života a poetiky staré Prahy. A ilustrace, kterými...
Reklama