Na Uherskohradišťsku se čelně střetla dvě auta

11.8.2022
Redakce

Na silnici I/50 u Kunovic na Uherskohradišťsku se ve čtvrtek dopoledne srazily dva osobní automobily. Nehoda si vyžádala tři zraněné. Pro zraněnou ženu letěl vrtulník záchranné služby. Silnice byla uzavřena v době, kdy tam přistával vrtulník, dále byl provoz policisty řízen kyvadlově.

Řidič osobního vozu jel se spolujezdkyní po obchvatu Kunovic směrem od Brna. „Z prozatím nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem,“ uvedla mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. Spolujezdkyně byla vážně zraněna. Alkohol vliv na nehodu podle Šabatové neměl, škoda je předběžně vyčíslena na 1,25 milionu korun.

Podle Omelky utrpěla žena středně těžká zranění. „Žena je ročník narození 1999, má mnohočetná poranění včetně zlomené lopatky, měla také bolesti břicha,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Pro ženu letěla letecká záchranná služba z Brna, transportovala ji do brněnské nemocnice. Řidič, který jel s ženou, utrpěl také středně těžká zranění, sanitka jej převezla do zlínské nemocnice. Řidič druhého vozu měl zranění lehké a byl převezen do nemocnice v Uherském Hradišti.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte