• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Načerpejte síly v Českém Švýcarsku. Dopřejte si wellness uprostřed nádherné přírody!

  9.12.2022
  Tereza Štenclová

  Venku je pořádná zima a vy máte chuť se zachumlat do peřin a jen se nechat rozmazlovat? Zbožňujete relax v sauně, vířivce nebo u krbu? Toto vše si můžete užít v Českém Švýcarsku. Přinášíme tipy na wellness oázy, které budou tím pravým potěšením pro vaše smysly. Teď navíc za výhodných podmínek díky akci, kterou pro vás v destinaci připravili.

  Až do května 2023 vás totiž noc ve vybraných ubytovacích zařízeních v Českém Švýcarsku vyjde o 300 kč levněji. Sleva je platná při rezervaci ubytování nejméně na dvě a maximálně na sedm nocí. V případě sedmi noclehů tak jako pár ušetříte 4 200 Kč. Slevu uplatníte přímo při rezervaci u ubytovatele s pomocí voucheru, který je k dostání na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz.

  A která místa se rozhodně vyplatí navštívit?

  České Švýcarsko má v zimě neopakovatelné kouzlo.

  Wellness hotel Zámeček: kulturní památka i luxusní ubytování
  Na dohled turisticky oblíbených Jetřichovických vyhlídek se nachází klidná obec Rynartice. Známou se stala díky své dominantě – bývalému knížecímu zámečku Kinských, který je nejen zajímavou kulturní památkou, ale také komfortním místem pro ubytování. Užít si v něm můžete bazén, vířivku, saunu a celou řadu dalších relaxačních procedur.
  Kromě wellness ale zajisté oceníte i zdejší turistické skvosty. Několik stovek metrů od hotelu začíná hluboké skalnaté údolí, kterým protéká Chřibská Kamenice. Vydejte se údolím až k romantickému Grieslovu rybníku a Rusalčině jeskyni. Zpátky do Rynartic dojdete pěšinou kolem skalní kaple a kamenným úvozem.

  Masáže i další odpočinkové služby oceníte po výletu do krásné přírody.

  Lípa Resort: relax i gurmánské zážitky v centru Českého Švýcarska
  Za návštěvu bezesporu stojí i východní část Českého Švýcarska. Náš tip na ubytování patří Lípa Resortu – modernímu hotelu, který je zasazený do pulzujícího centra Krásné Lípy. Najdete tady mimo jiné i relaxační centrum, v němž nechybí sauna, vířivka a další odpočinkové služby. Jen pár kroků od hotelu sídlí proslulý pivovar Falkenštejn s výbornou restaurací a vlastní kolekcí řemeslně zpracovaných pivních speciálů. V okolí je nespočet krásných přírodních lokalit, ale i kulturně historických památek. Nudit se tu rozhodně nebudete.

  Wellness okořeněný lahodným občerstvením potěší všechny vaše smysly.

  Garden Hotel Mezná: romantický útěk do světa komfortu
  Okolí Mezné se proslavilo hlavně díky soutěskám a Pravčické bráně, ale věřte, že je tu daleko více úchvatných míst k objevování. V jejich blízkosti se nachází Garden Hotel Mezná, který se pyšní krásnými zahradami, jezírkem a nádhernými výhledy do okolí. Oceníte tu ale i privátní wellness s vířivkou a saunou, lobby bar a výtečnou kuchyni ve zdejší restauraci.
  Z hotelu se snadno dostanete pěšky nejen na Pravčickou bránu, ale také na rozhlednu Růženka nebo rozhlednu v Janově. Poblíž objevíte i nově zrekonstruovaný skalní hrad Šaunštejn, Malou Pravčickou bránu nebo Dolský mlýn. Prozkoumávat cíle v okolí vám vystačí bez okolků na týdenní pobyt. I proto se vyplatí sem vyrazit právě teď, kdy můžete obdivovat klenoty Českého Švýcarska v klidu a bez davů turistů.

  Chvíle klidu si teď v Českém Švýcarsku vychutnáte bez davů turistů.

  Více informací i tipů na výlety naleznete na www.ceskesvycarsko.cz  Nepřehlédněte