Nadsamec, sexuální predátor, nebo sprosté lži? Feri čelí skandálním obviněním

21.5.2021
Redakce

Obvinění mohou fatální důsledky pro koalici SPOLU, ve které je Feri hlavní tváří programu zaměřeného právě na mladé voliče. Namísto toho, co může koalice mladým lidem nabídnout, se nyní řeší chování korunního prince TOP 09.

Parlamentní listy zdůrazňují, že „se jedná o spekulace bez přímých výpovědí potenciálních obětí sexuálních výpadů“. Obvinění se nicméně množí. Web cituje teoložku a básnířku Magdalenu Šipku. „Já znám holku, které se to skoro stalo, ale měla dost sebevědomí a vyhodila ho z bytu. Takže mi to asi přijde pravděpodobný. Ale dokud o tom nepromluví nějaká z holek, které se to skutečně stalo, je dost nejisté o tom spekulovat,“ napsala.Feri se měl ale prý podle básnířky agresivně dožadovat sexu. „Přibližně tak, ale je otázka, jestli to je zneužití. Spíš prostě nevhodný, lehce agresivně vznesený nárok na sex, na který nepřistoupila. Na tom ještě není nic trestného. Spíš když jsem četla toto vlákno, prostě mi do toho tento příběh zapadal,“ uvedla teoložka.

Další z komentujících tvrdí, že poslanec nabízí dívkám po svých přednáškách, které má na středních školách s tím. „S mně dost blízkou osobou chtěl spát, když dělal přednášku na gymplu, kam chodila, ale ona ho odmítla, tak spal s její spolužačkou nahned. Absolutně vůbec bych se nedivila, že někoho znásilnil, je perverzní a egoistickej,“ tvrdí jedna z uživatelek sociální sítě.

Ke kauze si řekl své i aktivista Kryštof Stupka, který zveřejnil svou komunikaci s jednou z bývalých členek strany, která odpověděla: „Já ho nechci z ničeho obviňovat, ale vždycky potkám nějakou holku a: ‚Ty jsi v topce? Znáš Dominika Feriho? … Po kamarádce/po mně chtěl, abych mu ho ‚vykouřila‘ a podobně… a to jsou desítky, ne-li stovky příběhů…,“.

Případ se začal řešit pouhé dva dny poté, co koalice SPOLU v Brně odstartovala kampaň před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Politik o celé kauze mlčí. Redakce Parlamentních listů se ho bezúspěšně snažila kontaktovat již od 18. května.Nepřehlédněte